Nastavení Android Pay není vůbec složité. Tato služba umožňuje platby pomocí telefonu a pro její správné fungování je za potřebí několika věcí. V tomto návodu se dočtete, jak nastavit službu Android Pay, abyste jí mohli maximálně využívat.
Obsah článku – Jak nastavit službu Android Pay
- Jak aktivovat službu Android Pay?
- Jak přidat platební kartu?
- Dárková karta a věrnostní program
- Jak platit mobilem přes Android Pay?
- Nastavení Android Pay a zabezpečení
Android Pay je v Česku. Takhle platba telefonem funguje
Jak aktivovat službu Android Pay?
Co je služba Android Pay jsme již psali. Ve zkratce se jedná o mobilní platby neboli platby pomocí telefonu. Chytrý telefon stačí přiložit k terminálu a automaticky se provede platba.
Nyní si popíšeme, co je potřeba k aktivaci této služby. V první řadě potřebujete chytrý telefon s operačním systémem Android 4.4 KitKat a vyšší. Telefon musí podporovat službu NFC. Dále potřebujete aplikaci Android Pay, která je zdarma ke stažení na Google Play. V poslední řadě pak potřebujete účet a platební kartu u banky, která podporuje službu Android Pay. Jestli vaše banka podporuje Android Pay, se dočtete v článku České banky a Android Pay.
Jak přidat platební kartu?
Po splnění všech podmínek se můžete pustit do aktivace. Stáhněte a nainstalujete aplikaci Android Pay. Po zapnutí vás aplikace se službou krátce seznámí. Dále je potřeba zadat platební kartu. Při zadávání karty budete potřebovat její šestnáctimístné číslo. Dále platnost karty ve formátu MM/RR, a nakonec CVC kód, který se nachází na zadní straně. Je to třímístné číslo umístěné zpravidla vedle vašeho podpisu.
Přidání karty je jednoduché a stačí se řídit pokyny. Po zadání všech údajů vás čeká bezpečnostní ověření. To probíhá formou hovoru, nebo pomocí SMS. Po ověření je hotovo. Nyní můžete platit pomocí telefonu na všech místech, kde lze platit bezkontaktně. Po zadání platební karty obdržíte také potvrzovací email s dodatečnými informacemi o Android Pay.
Dárková karta a věrnostní program
Na domovské stránce v aplikaci Android Pay se v pravém dolním rohu nachází kulaté tlačítko „+“. Po rozkliknutí máte na výběr ze tří možností. První možnost je Přidat kreditní, nebo debetní kartu. V tomto případě je postup stejný, jako u přidání předchozí platební karty.
Druhou možností je Přidat věrnostní program. Do této sekce patří přesně ty kartičky, kterých máte určitě plnou peněženku. Z těch nejčastějších to jsou supermarkety, restaurace, kina, nebo kavárny.
Poslední možností je Přidat dárkovou kartu. V čem se vlastně liší věrnostní program a dárková karta? Věrností program sleduje vaše nákupy a motivuje vás k dalšímu a dalšímu nakupování. Dárková karta je předplacená na konkrétní částku a je vázána ke konkrétní firmě, u které ji lze uplatnit. Pro přidání zvolte možnost, kterou potřebujete, zvolte firmu, pod kterou karta patří a zadejte její číslo. Přidané karty se zobrazí pod vašimi platebními kartami na domovské obrazovce Android Pay.
Seznam podporovaných obchodů se neustále rozšiřuje, ale stále v aplikaci nejsou všechny. Existuje způsob, jak přidat nepodporovanou věrnostní kartu do Android Pay. Aplikace v podstatě zpracuje číslo vaší karty a převede ho na čárový kód. Stačí tedy vybrat jakýkoli podporovaný obchod a zadat číslo karty, kterou chcete přidat. Doporučujeme do poznámek napsat, o jakou kartu se vlastně jedná, abyste v nepodporovaných kartách měli přehled.
Jak platit mobilem přes Android Pay?
Samotná platba probíhá velice rychle a jednoduše. Nejdříve je však potřeba zjistit, kde se dá služba Android Pay využít. Tato místa jsou označena piktogramy, které naleznete na obrázku pod tímto odstavcem. V podstatě jsou to všechna místa, kde se dá platit bezkontaktně.
Před samotnou platbou je potřeba mít zapnutou funkci NFC. Pak už jen stačí přiložit telefon k platebnímu terminálu a během několika vteřin se na displeji zobrazí potvrzení platby. Pokud hradíte částku nižší než 500 korun, telefon není potřeba ani odemykat. Při platbě vyšší částky je potřeba telefon odemknout.
A jak je to vlastně s rootem? V současné době je služba Android Pay pro telefony s rootem nedostupná. Nelze vyloučit, že se to v budoucnosti nezmění, to se ukáže časem. Aplikace však nemá problém s telefony, které byly rootnuté v minulosti. Toho se dá využít pomocí modulu Magisk.
Jedná se o způsob zvaný „systemless“ root. V podstatě máte možnost vypínat a zapínat root dle potřeby. Další možností nastavení je vypnout root při vypnutém displeji. Při částkách do 500 korun tak nemusíte nic přenastavovat. Magisk Manager lze stáhnout na apkmirror.com. Pro používání tohoto modulu je nutné mít zařízení s Andoid 5.0 a vyšší.
Nastavení Android Pay a zabezpečení
Pokud patříte mezi lidi, kteří si telefon nezamykají, tak pro vás máme špatnou zprávu. Pokud chcete využívat mobilní platby, tak vás aplikace sama vybídne k vytvoření přístupového hesla. Mimo otisk prstu tak lze vytvořit heslo, číselný PIN, nebo odemykací gesto. Doporučujeme používat minimálně číselný PIN, který je přece jen bezpečnější než ono gesto.
V samotném nastavení Android Pay naleznete pět možností, které můžete a nemusíte využít. Je tu možnost zasílání exkluzivních nabídek a tipů na váš email. Dále propagační oznámení, díky kterým využijete službu opravdu naplno. Oznámení o nákupech vám zašle údaje o proběhlých transakcích. Poslední dvě možnosti vyžadují přístup k vaší GPS. Pokud se ocitnete v blízkosti místa, kde se dá platit pomocí Android Pay, zobrazí se vám informace jak o prodejně, tak o dárkových a věrnostních kartách.
Máte potíže s nastavením Android Pay?
Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi
Komentáře (34)
Přidat komentář