Menu

Snímky obrazovek MIUI V6 ukazují ploché uživatelské rozhraní od Xiaomi

MIUI je bezesporu jednou z nejpopulárnějších alternativních ROMek současnosti, v Číně pak jde patrně o nejpoužívanější firmware vůbec, a to díky telefonům a tabletům Xiaomi, na nichž je tento systém nainstalován již z výroby (Xiaomi je v Číně v prodejích hned za Samsungem a Lenovem).

V Číně je MIUI patrně nejpoužívanější firmware vůbec

V Číně je MIUI patrně nejpoužívanější firmware vůbec

Tato ROM se zaměřuje především na snadnost použití a příjemné grafické provedení, přidává také porci vlastních jedinečných funkcí – jedním z vylepšení proti “čistému” Androidu je například snadná změna vzhledu prostřednictvím grafických témat.

Čínský výrobce mobilních telefonů Xiaomi, který stojí za tímto firmwarem, plánuje příští měsíc vydat novou verzi s číslem šest. V pondělí se na Internetu objevily snímky obrazovek, zachycující údajně nové uživatelské rozhraní. Na první pohled je vidět snaha o zjednodušení a minimalistické pojetí s plochým vzhledem, který lze považovat za současný designový trend v uživatelském prostředí mobilních operačních systémů. V určitých směrech nelze ale přehlédnout inspiraci původním Androidem, grafickou nadstavbou HTC Sense či konkurenčním operačním systémem iOS.

Snímky obrazovky

Snímky obrazovky MIUI V6

Snímky obrazovky

Snímky obrazovky MIUI V6

Zachycená verze má číslo sestavení 6.07.28 a je založena na operačním systému Android 4.4.4. Krátká zmínka o MIUI V6 zazněla v průběhu slavnostního představení Xiaomi Mi 4 minulý týden (viz aktualita Telefon Xiaomi Mi 4 představen – hrdý nástupce legendy), oficiální vydání je naplánováno na 16. srpna.

Snímky obrazovky

Snímky obrazovky MIUI V6

Snímky obrazovky

Snímky obrazovky MIUI V6

Připomeňme, že ROMka MIUI V4 byla postavena na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, následující verze pak postupně přinesla Android 4.1, 4.2 a 4.3 Jelly Bean. MIUI V6 slibuje nejen zásadní změny v uživatelském rozhraní, ale také řadu nových funkcí.

Zdroje: 4PDA, GizChina, Mobil Telefon, News MyDrivers, Android Headlines.

 

Komentáře

Papoušek

Papoušek

30.7.2014 10:38

Trochu jste zapomněli na kit kat! Na Mi3 je MIUI V5 postavený na kk, resp. androidu 4.4.3

elka.cz

elka.cz

30.7.2014 11:26

“oficiální vydání je naplánováno na 16. srpna.”
Bohužel jak se zdá, jen pro betatestery (viz miui.cz).

frydas

frydas

30.7.2014 16:27

Nechci proudit, ale mi3 je na km a dnes ráno xiaomi zveřejnilo na fb foto, kde je druha nejprodávanější značka v Číně, a ani Samsung nemá moc náskok :)

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

31.7.2014 9:13

Kdo používáte MIUI? :)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

31.7.2014 14:57

Honza Dvořák
Já a pokud to půjde takhle dále, tak už ani nic jiného nechci. :) Ta provázanost, plynulost a promyšlenost se mi líbí.

Matěj

Matěj

1.8.2014 21:02

Já také MIUI používám. Vlastně je jeden z důvodů, proč jsem si koupil redmi 1s :) Teď vyšel až nezvykl rychle nový update (armani 31) a je to úplně jiný mobil ! Přehřívání snad úplně vymizelo :)

Alfonzo

Alfonzo

2.9.2014 12:52

Já používám MIUI v Defy od Wajkla. Bohužel už je to dost fousatý systém, nikdo MIUI už na toho mého dědečka neportuje. :-(
Zvykl jsem si na to rychle. Rychlý a přehledný telefon.

RSS (komentáře k článku)