Snímky obrazovek MIUI V6 ukazují ploché uživatelské rozhraní od Xiaomi

V Číně je MIUI patrně nejpoužívanější firmware vůbec

MIUI je bezesporu jednou z nejpopulárnějších alternativních ROMek současnosti, v Číně pak jde patrně o nejpoužívanější firmware vůbec, a to díky telefonům a tabletům Xiaomi, na nichž je tento systém nainstalován již z výroby (Xiaomi je v Číně v prodejích hned za Samsungem a Lenovem).

V Číně je MIUI patrně nejpoužívanější firmware vůbec

V Číně je MIUI patrně nejpoužívanější firmware vůbec

Tato ROM se zaměřuje především na snadnost použití a příjemné grafické provedení, přidává také porci vlastních jedinečných funkcí – jedním z vylepšení proti “čistému” Androidu je například snadná změna vzhledu prostřednictvím grafických témat.

Čínský výrobce mobilních telefonů Xiaomi, který stojí za tímto firmwarem, plánuje příští měsíc vydat novou verzi s číslem šest. V pondělí se na Internetu objevily snímky obrazovek, zachycující údajně nové uživatelské rozhraní. Na první pohled je vidět snaha o zjednodušení a minimalistické pojetí s plochým vzhledem, který lze považovat za současný designový trend v uživatelském prostředí mobilních operačních systémů. V určitých směrech nelze ale přehlédnout inspiraci původním Androidem, grafickou nadstavbou HTC Sense či konkurenčním operačním systémem iOS.

Zachycená verze má číslo sestavení 6.07.28 a je založena na operačním systému Android 4.4.4. Krátká zmínka o MIUI V6 zazněla v průběhu slavnostního představení Xiaomi Mi 4 minulý týden (viz aktualita Telefon Xiaomi Mi 4 představen – hrdý nástupce legendy), oficiální vydání je naplánováno na 16. srpna.

Připomeňme, že ROMka MIUI V4 byla postavena na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, následující verze pak postupně přinesla Android 4.1, 4.2 a 4.3 Jelly Bean. MIUI V6 slibuje nejen zásadní změny v uživatelském rozhraní, ale také řadu nových funkcí.

Zdroje: 4PDA, GizChina, Mobil Telefon, News MyDrivers, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)