Microsoft xCloud: Nejnovější Xbox hry si zahrajete přímo v telefonu

Microsoft xCloud

Společnost Microsoft před malou chvílí oficiálně představila svou novou herní streamingovou platformu xCloud. Novinka bude fungovat přes konzole, počítače a hlavně i telefony. Podobně jako u nedávno představeného Google Project Streaming, i zde se jedná o platformu ke streamování her. A to přesněji těch z herní konzole Xbox.

Microsoft xCloud začíná již v roce 2019, prozatím ve formě testování

Vypadá to, že streamování her začíná nabírat na obrátkách. Máme zde služby od velkých společností jako je Nvidia GeForce Now a Sony Playstation Now, ale i menší služby Shadow nebo Liquid Sky. Minulý týden se představilo řešení Project Stream od Googlu, které přináší streamování her v prohlížeči Chrome. Pravděpodobně to byl důvod, proč se Microsoft rozhodl také představit svůj nový projekt xCloud.

Project xCloud: Gaming with you at the center

Project xCloud: Gaming with you at the center

Mnoho informací prozatím není k dispozici, na to si budeme muset do jara 2019, nevíme ani to, jak se oproti konkurenci bude lišit. Microsoft prozradil jen to, že vytvořil speciální hardware pro svá datová centra. Díky tomu se dají spustit Xbox hry na serverech a můžou je posílat dále k uživatelům. Ovládání her bude probíhat přes klasický Xbox ovladač, který se dá normálně spojit s PC i mobilními telefony. Pro telefony a tablety se však plánuje i možnost ovládání přes dotykový displej. Na závěr společnost dodala, že se momentálně zaměřují na to, jak umožnit, aby se snížil datový tok potřebný k bezproblémovému hraní. Ve výsledku by hraní mělo fungovat i na 4G sítích, takže by teoreticky měly jít hrát plnohodnotné hry na cestách.

Těšíte se na éru streamování her do různých zařízení?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)