TOPlist

Google vstupuje do herního byznysu: Nejlepší PC hry si zahrajete přímo v Chrome prohlížeči

google project stream

Už v únoru tohoto roku se poprvé spekulovalo nad Google Yeti. Což mělo být kódové označení pro službu na streamování her. A jak se dnes ukázalo, spekulace byly pravdivé. Google Project Stream umožní streamování vysoko rozpočtových (AAA) her přímo do prohlížeče Chrome. Novinka byla představena a zároveň předvedena s hrou Assassin’s Creed Odyssey, která v prohlížeči běžela ve FullHD rozlišení a 60 FPS.

Google Project Stream umožní streamování PC her do prohlížeče Chrome

Zaměření společnosti Google na cloudu je evidentní. Více a více protlačuje webové služby, prohlížeč Chrome nebo třeba Chrome OS. Jeden z dalších projektů, kde se ve velkém využijí cloudové servery Googlu je Project Stream. O této službě už se dříve tento rok spekulovalo pod kódovým označením Google Yeti. Google tak vstupuje do herního byznysu. Nová experimentální technologie přenese AAA hru do vašeho prohlížeče. A to s minimálním zpožděním a bez grafické degradace. Potřeba bude pouze internetové připojení.

Project Stream Official Gameplay Capture

Project Stream Official Gameplay Capture

Google říká, že budoucnost streamování jde mnohem dále za hranice videí. Právě hraní her je jednou z mnoha možností. Samozřejmě se nejedná o žádnou novinku, například NVIDIA už několik let má svou funkci Geforce NOW. Jenže moc se nerozšířila, protože bylo potřeba zařízení Nvidia. To už se nedávno změnilo a může se hrát i na PC a MAC zařízení, ale jde stále jen o testování. Nyní to budou mít mnohem těžší díky konkurenci z Googlu. Služba jako je Steam Link také používá streamování ke hraní her, ale pouze na lokální síti.

Společnost z Mountain View se spojila s Ubisoftem, který stojí za žhavou novinkou Assassin’s Creed Odyssey. Připravili si speciální demo, které si můžou lidé z USA vyzkoušet již 5. října zdarma přímo v prohlížeči. Ke streamování hry je potřeba alespoň internetové připojení o rychlosti 25 Mbps. Prozatím se alespoň můžeme podívat na video, které ukazuje, jak hra v prohlížeči běží. Dá se očekávat, že do budoucna se služba rozšíří i na další produkty Google. A to třeba na Google Chromecast a dokonce se spekuluje i o speciální herní konzoli od Googlu.

Těšíte se na Google Project Stream?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)