TOPlist

Steam Link Android aplikace: Poradíme vám, jak jednoduše hrát PC hry v mobilu

steam link android aplikace

Steam Link se před několika měsíci objevil v obchodě Google Play. Tato aplikace umožňuje jednoduché propojení PC a telefonu. A to hlavně ve spojení s hraním her. Díky Steam Linku si můžete do mobilu streamovat velkou většinu vašich PC her a hrát je na displeji telefonu například z pohodlí postele. Jak si službu nastavit? Poradíme vám v dnešním návodu.

Steam Link značně ulehčil hraní PC her na telefonech

Pokud jde o hraní PC her, tak největší herní platformou je Steam, který provozuje společnost Valve. Už několik let nabízeli Steam Link. a to ve formě speciálního hardwaru. Jednoduše by se dalo říct, že jde o takový Chromecast pro počítačové hry. Momentálně se využívá například k tomu, když chcete hrát počítačové hry pohodlně na gauči u televize. Výrobci chytrých televizí také integrovali Steam Link do svých zařízení.

Introducing the Steam Link

Introducing the Steam Link

Nicméně až díky Android aplikaci se otevřely dveře pro jednoduché hraní PC her a streamování do jiných zařízení. Pro fungování totiž nemusíte mít žádný speciální hardware nebo drahou televizi. Stačí počítač a Android zařízení, což může být tablet nebo telefon.

Máte Nvidia grafiku? Vyzkoušejte aplikaci Moonlight

Níže zmíněný návod funguje na Intel, AMD i Nvidia grafikách, Pokud však máte posledního jmenovaného výrobce ve svém počítači, existuje pro vás alternativní možnost hraní PC hwe na Androidu. A to přes aplikaci Moonlight. Kompletně tak nebudete muset řešit Steam. Doporučujeme navštívit náš Moonlight návod ZDE.

Hlavním důvodem, proč se dají PC hry hrát přes mobil je to, že se využívá výpočetní výkon počítače a na televizi či obrazovku tabletu/telefonu se přenáší pouze obraz, zvuk a ovládání. Podobná technologie není ani na Androidu úplnou novinkou, již dříve jsme přinesli návod na hraní přes aplikaci Moonlight.

Jak nastavit Steam Link pro hraní PC her v mobilu?

Ještě než začneme s nastavováním, ujistěte se, že máte PC i Android zařízení připojené na stejné Wi-Fi síti. Doporučuje se hlavně 5 GHz sítě, pokud ale nemáte, tak to nevadí. Steam bude sice protestovat, že nejde o ideální řešení, ale bez větších problémů můžete používat i rozšířenější 2,4 GHz sítě. Níže uvádíme doporučení přímo od Steamu.

Doporučení pro Android TV:

 • Připojte svůj počítač k routeru ethernetovým kabelem
 • Připojte svoji Android TV k routeru ethernetovým kabelem

Doporučení pro tablety a telefony:

 • Použijte router podporující 5GHz Wi-Fi
 • Připojte se k počítači prostřednictvím 5GHz pásma Wi-Fi
 • Nevzdalujte se od routeru na příliš velkou vzdálenost

Instalace a nastavení Steam Link

 1. Pokud ještě nemáte, vytvořte si účet na herní platformě Steam (ZDE)
 2. Stáhněte si do PC program Steam (ZDE) a do telefonu/tabletu nainstalujte Steam Link (ZDE)
 3. Otevřete si Steam na PC a přihlaste se svým účtem
 4. Otevřete si na svém telefonu/tabletu aplikaci Steam Link
 5. V aplikaci klikněte na Začít
 6. Pokud je vše v pořádku, zobrazí se váš PC a proběhne propojení, kdy zadáte PIN kód a otestuje se síť
 7. Pro lepší zážitek z hraní se dá služba propojit s gamepadem, využívat jde ale i dotyková obrazovka
 8. Po dokončení nastavení klepněte na začít hrát, čímž se spustí Steam Link
 9. Pokud už máte nějaké hry ze své Steam knihovny nainstalované, můžete je spustit přes telefon či tablet
 10. Jestli žádnou Steam hru nemáte, tak to nevadí, můžete si jednoduše přidat na PC do knihovny libovolnou hru. Stačí v klientu přidat .exe soubor podle obrázku níže.

Fortnite steam pridani hry knihovna

A to je v podstatě vše, jak můžete vidět, jde opravdu o jednoduché hraní PC her na mobilu. Jedná se stále o betaverzi, proto se čas od času může vyskytnout nějaká chyba. Během našeho testování, kdy jsme měli spuštěné přímo Steam hry, ale také hry mimo platformu, jsme nenarazili na žádný velký problém, který by nějakým způsobem kazil zážitek z hraní.

Steam Link
Steam Link

Používáte Steam Link, nebo šlo zatím streamování PC her do mobilu mimo vás?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)