TOPlist

Microsoft Translator přichází na Android. Překoná Překladač Google?

microsoft_translator_ico

Microsoft pokračuje v rozšiřování na platformy mimo svůj vlastní ekosystém Windows. Nejnovější aplikací z Redmondu, která přichází na Android, je Microsoft Translator. Umí nejen překlad frází zadaných hlasem, ale má také podporu nositelné elektroniky se systémem Android Wear. Pokud tedy máte chytré hodinky, budete moci využívat okamžité překlady v padesáti jazycích, aniž byste museli vytahovat smartphone z kapsy, kabelky či batohu. To může být užitečné například při cestách či během dovolené.

Microsoft Translator nabízí překlady z a do padesáti jazyků, mezi kterými najdeme jak ty běžné, jako jsou angličtina, němčina, francouzština, španělština, tak i ty méně obvyklé, jako jsou řečtina či maďarština. Pro naše čtenáře bude jistě nejdůležitější fakt, že podporována je i čeština a slovenština – v případě hlasu však jen jedním směrem (do češtiny/do slovenštiny, opačně ale nikoli).

Aplikace zvládá překlad zadaného textu (k tomu slouží tlačítko s obrázkem klávesnice), tak i hlasu (tlačítko s mikrofonem). Uživatelské rozhraní je čisté, jednoduché a přímočaré, takže se s ním určitě snadno poperou i začínající uživatelé. Ke své činnosti ovšem Microsoft Translator vyžaduje dostupné připojení k Internetu, což je první mínus, srovnáme-li Microsoft Translator s Překladačem Google, který si umí zvolené jazyky stáhnout do zařízení a používat je offline.

Hlavní obrazovka aplikace Microsoft Translator Hlavní obrazovka aplikace Microsoft Translator

Proti Překladači Google nemá Microsoft Translator ani režim konverzace – nenabízí tedy okamžitý překlad řeči z jednoho jazyka do druhého. Podporuje ale překvapivě vysoký počet jazyků, ve kterých umí promlouvat (s češtinou si ale neporadí). K dispozici je také celoobrazovkový režim, který využijete například v situaci, kdy potřebujete ukázat druhé straně text na displeji.

Celoobrazovkový režim Celoobrazovkový režim

Co Microsoft Translator nabídne?

Podívejme se nyní na hlavní vlastnosti a funkce, jak je vývojáři prezentují v Obchodě Play:

  • Podpora chytrých hodinek – zadejte frázi k překladu a hodinky vám ji přeloží do 50 jazyků.
  • Nejste si jisti výslovností? Nechte si text vyslovit aplikací Microsoft Translator.
  • Pokud se nacházíte v hlučném prostředí, můžete ukázat text druhé straně na displeji hodinek či telefonu.
  • Možnost uložit si některé fráze do oblíbených pro pozdější použití.
  • Všechny překlady jsou synchronizovány mezi hodinkami a telefonem.
  • Podpora kopírování a vkládání textu z jiných aplikací.

Kromě Androidu je Microsoft Translator k dispozici také pro Apple Watch, Windows Phone a Windows.

Po prvních staženích z Obchodu Play má Microsoft Translator hodnocení 4,6, tedy lepší než Překladač Google, který uživatelé po sto milionech instalací hodnotí známkou 4,3. Přesto je ještě předčasné vyřknout jakýkoli soud o tom, která aplikace umí lépe překládat. Subjektivně vzato bude ale, alespoň zatím, na zahraniční dovolené bez přístupu k Internetu z několika důvodů vhodnějším parťákem Překladač Google.

Instalační balíček, velký 5,3 MB, můžete používat na zařízeních s Androidem verze 4.3 a novější. Z hlediska práv vyžaduje aplikace pouze přístup k mikrofonu, což je s ohledem na překlady řeči vcelku pochopitelné.

Microsoft Translator
Microsoft Translator

Zdroje: Android Police, Obchod Play, Android Central, The Verge, Phandroid, Life Hacker, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)