Přece se přidal! Microsoft nás nově také odposlouchává

skype microsoft

V posledních letech začínají vyplouvat na povrch některé informace o tom, že velké společnosti šmírují uživatele. Nedávno to byl Facebook, po něm Huawei a mnoho dalších. Americký gigant Microsoft, stojící za nejpopulárnějším počítačovým systémem Windows se minulý týden taktéž prořekl.

Microsoft totiž změnil smluvní podmínky pro používání aplikace Skype a hlasové asistentky Cortany. Znamená to, že příkazy, které zadáte své hlasové asistentce či hovory, které přes Skype uskutečníte může poslouchat cizí člověk. Microsoft se k situaci vyjádřil tak, jak jsme všichni čekali. Údajně půjde pouze o náhodné konverzace, které budou zaznamenávány v rámci zkvalitnění služeb.

Otázkou je, zda chci s někým hovořit s pocitem, že mě na druhé straně možná někdo poslouchá. Pokud se budu bavit o běžných věcech, jako co jsem si byl koupit a že dnes bude fajn sezení u kámoše, byl bych s tím asi v pohodě. Pokud mě však napadne světový nápad nebo budu chtít mluvit o svém intimnějším soukromí, rozhodně to přes Skype vícekrát neudělám.

Dáváte si pozor na své soukromí?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)