Facebook odposlouchává hlasové zprávy ze soukromých konverzací

facebook soukromí

Pokud máte alespoň trochu rádi své soukromí, používáte zcela jistě aplikaci Facebook dosti obezřetně. Zejména Messenger je totiž snad tím nejméně vhodným komunikátorem, co se bezpečnosti a soukromí týče. Ano, je sice pohodlný ale podle nejnovějších zpráv vám nejen kontroluje vaše soukromé zprávy, ale dokonce odposlouchává i hlasové klipy.

facebook soukromí

Společnost jako taková si nebere příliš servítky a s daty uživatelů nakládá jak se jí zachce. A nejnovější zprávy jen potvrzují, že nejde o konspirační teorie a výmysly. Najevo totiž vyšel fakt, že Facebook platí stovky externistů, kteří poslouchají hlasové zprávy a jejich obsah následně přepisují do psané podoby. Zaměstnanci Facebooku ale nemají tušení, proč práci vůbec dělají. Poté, co pravda vyšla najevo společnost oznámila, že s tím dočasně přestala. A důvod proč tak činila? Údajné srovnávání lidských přepisů s těmi strojovými a následné zjištění, zda umělá inteligence zvládne pochopit význam zpráv.

facebook soukromí

Facebook se dále vyjádřil, že má aplikace přístup k mikrofonu pouze v okamžiku, kdy nahráváme hlasovou zprávu. Z celé kauzy nyní vyplývá, že Facebook něco tutlá. Proč by proboha chtěl vůbec znát význam hlasových zpráv ze soukromých konverzací? Zcela jistě na tom bude mít podíl marketing a cílené reklamy, které hrají společnosti v posledních letech prim.

Používáte Messenger jako váš primární komunikátor?

Zdroj: bloomberg.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)