Microsoft představil první Surface telefon: Má dva displeje a běží na Androidu!

microsoft surface duo

Dnes Microsoft představoval nové produkty z řady Surface. Očekávaly se nové generace notebooků, bezdrátová sluchátka, ale Surface telefon nečekal téměř nikdo. A není to ledajaký telefon, ale Android telefon se dvěma displeji.

Surface telefon od Microsoftu vychází až v roce 2020

Nejedná se o telefon s ohebným displejem. Místo toho jsou displeje rozdělené, podobně jako jsme to mohli vidět třeba u telefonu ZTE Axon M. Každý displej má velikost 5,6 palců. Rámečky kolem displeje jsou na rok 2019 poměrně široké. Zadní strana je pak vyvedena v bílé barvě. Z fotografií si také můžeme všimnout USB-C konektoru a dvou mřížek pravděpodobně pro reproduktory. Zajímavé je také to, že design je podobný jako Surface Neo notebook, který byl představen na stejné akci s novým Windows 10X.

Microsoft zařízení prezentuje hlavně jako nejlepšího pomocníka pro produktivitu a práci. A to třeba kvůli tomu, že na každém displeji může běžet aplikace v plné velikosti. Případně se da telefon proměnit v provizorní notebook, kdy spodní displej bude sloužit jako klávesnice nebo třeba jako herní ovladač u her. Na videu si můžete všimnout i podpory stylusu. Čipset nebyl potvrzen, podle serveru Wired ale běží na Snapdragonu 855.

Nejzajímavější je ale fakt, že Microsoft Surface Duo telefon běží na Androidu. Před několika roky ještě úplně nemyslitelná věc. Všimnout si můžete poměrně bytelné nadstavby, nicméně obchod Google Play bude klasicky dostupný.

Introducing Surface Duo

Introducing Surface Duo

Bohužel si na telefon budeme muset ještě počkat více než rok. Microsoft plánuje vydání na vánoční trh roku 2020. Zároveň se může změnit design a je poměrně jisté, že se do té doby přidají i fotoaparáty, aby se tak jednalo o plnohodnotné zařízení.

Jak se vám líbí Surface Duo? Překvapil vás Microsoft?

Zdroje: androidpolice.com, theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)