Microsoft doporučuje přechod na Android nebo iOS: Mobilní systém Windows Phone oficiálně končí

windows phone oficiani konec microsoft

Microsoft doporučuje všem majitelům zařízení s Windows Phone, aby přešli na Android anebo iOS. Změny si poprvé všimly v zahraničí, kde se upravila stránka podpory Microsoftu. Nově přibyly nové informace ke konci systému Windows Phone. Brzy například přestanou chodit aktualizace a podpora systému ze strany Microsoftu úplně skončí.

Windows Phone už se nevzkřísí. Microsoft doporučuje přechod na Android nebo iOS

Poslední bezpečnostní aktualizace na Windows Phone vyjde 10. prosince 2019, poté již Microsoft přestane jejich mobilní systém zcela podporovat. I když tedy nové funkce a nové verze systému nevychází nějakou chvíli. Stejně tak již nebudou vycházet opravy systému, nebude k dispozici podpora apod. Telefony samozřejmě budou fungovat i nadále, nicméně jejich použití bude mít k dokonalosti daleko. A to hlavně kvůli tomu, že i podpora vývojářů aplikací je téměř nulová.

Windows-10-for-phones

Microsoft se v posledních letech zaměřuje na iOS a Android aplikace, ať už je to balík Microsoft Office, Outlook anebo na Androidu skvělý Microsoft Launcher. Zajímavé je také to, že se změnila očekávání od chytré asistentky Cortany. Microsoft už chytrého asistenta nevidí jako konkurenci Asistenta Google nebo Alexy od Amazonu, ale spíše jen jako chytrý doplněk. Je ale rozhodně škoda, že Cortana ani Windows Phone nemají velký úspěch. Další konkurence by prospěla. Microsoft přitom měl s Windows Phone velké plány, dokonce kvůli tomu koupil část společnosti Nokia, včetně mobilní divize za miliardy dolarů. Jenže mnoho věcí se nepovedlo a později už lidé neměli důvod přecházet z Androidu nebo iOS zpátky na Windows Phone.

Vlastníte nebo používáte ještě Windows Phone zařízení?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)