MB Chronowing: chytré hodinky od HP, které mají styl

Chronowing titulka

Na trh se pomalu ale jistě dostává množství chytrých hodinek různých značek, využívající povětšinou Android Wear. Byť se u těchto zařízení snaží výrobci vzhledem co nejvíce přiblížit klasickým hodinkám, výsledek často připomíná spíše jen technologické hračky. Zřejmě proto se rozhodla společnost Hewlett Packard jít u svých chytrých hodinek jinou cestou. Namísto, aby přinesla na trh další hodinky nabité technologiemi, vsadila na spojení se značkou amerického módního návrháře Michaela Bastiana a dala tak vzniknout opravdu stylovým chytrým hodinkám Chronowing.

Chronowing 1

Pouzdro samotných hodinek je vyrobeno z nerezové oceli a má průměr 44 mm. K dispozici budou dvě varianty. K základní, stříbrné, variantě obdržíte trojici vyměnitelných řemínků. Vedle hnědého, koženého, v balení naleznete také gumový a textilní řemínek. Limitovaná edice MB Chronowing má navíc ocel opatřenou černou, otěruvzdornou vrstvou, safírové sklo a řemínek z aligátoří kůže. V obou případech jsou hodinky vodotěsné do 50 metrů.

Chronowing 2

Co se týče funkcí a vychytávek, které z těchto hodinek činí hodinky chytré, ty byly ořezány na minimum. Tak předně zde nenalezneme žádný barevný dotykový displej, hodinky se totiž ovládají pomocí tří mechanických tlačítek. Monochromatický LCD displej slouží k zobrazování upozornění na události v kalendáři nebo přijaté zprávy/e-maily s náhledem jejich textu. Na přijaté notifikace vás hodinky upozorní vibracemi. Hodinky dále mohou posloužit například k ovládání hudebního přehrávače nebo zobrazování aktuálních cen akcií. Zařízení se pomocí Bluetooth dokáže spojit s Androidem od verze 4.3. MB Chronowing sice nepřekypují funkcemi, na druhou stranu však zvládají vše skutečně potřebné a jako kompenzaci přidávají výdrž na baterii až 7 dní.

Chronowing 3

MB Chronoving se začnou prodávat 7.listopadu a to výhradně přes internetový obchod Gilt.com. Cena u základní verze byla stanovena na přijatelných 350$, za limitovanou verzi pak zaplatíte téměř dvojnásobek a to 650$.

Co na MB Chronowing říkáte? Dali byste jim přednost před hodinkami s Android Wear?

Zdroje: GSMArena.com, WSJ.com, Gilt.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)