Menu

Marshmallow konečně roste správným tempem (Měsíční přehled)

Je tu další měsíc a sním další přehled o aktuálním zastoupení verzí systému Android. Minulý měsíc jsme psali o tom, jak Android 6.0 Marshmallow v březnu navýšil svůj podíl o 100%, díky tomu že z 2,3% vyskočil na 4,6%. V pozitivním duchu se nesl i uplynulý měsíc, který je pro Marshmallow opět zlomový.

Proč byl duben pro Marshmallow zlomový?

Ptáte se proč byl minulý měsíc pro Android 6.0 klíčový? Hned ze dvou důvodů. Za prvé proto, že vůbec poprvé se stal absolutně jedinou verzí, která svůj podíl navýšila, a za druhé proto, že zastoupení je o 2,9% vyšší než minulý měsíc, což je zatím největší meziměsíční rozdíl, jaký jsme dosud mohli u této verze systému vidět.

zastoupení verzí Androida na trhu - duben 16

Android ve verzi 5.1 Lollipop si odnesl procentuálně naprosto stejný výsledek jako minulý měsíc, zatímco všechny ostatní verze klesaly. Důvod, proč najednou začal podíl Androidu 6.0 Marshmallow tak značně růst je přitom zřejmý. Na trh se již dostala většina vlajkových modelů pro letošní rok a zároveň několik posledních loňských modelů získalo aktualizaci. Dá se tedy počítat s tím, že v dalších měsících již nebudou skoky tak vysoké.

Není žádným překvapením, že platforma Android je velice roztříštěná. Někteří fanoušci systému ale věří, že nadcházející verze, Android N, přinese dlouhodobé řešení tohoto problému. Myslíte si to také?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Uni

uni -52

5.5.2016 10:04

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom “správný”?:)

Jimiboi

z aplikace
5.5.2016 14:02

Může mi někdo vysvětlit co se chystá v Android N, že by tato verze měla vyřešit problém s roztříštěností platformy. Díky.

XCrow

XCrow 1

z aplikace
5.5.2016 14:04

..taky by me to zajimalo..autor zrejme vi vic nez vsichni kolem:)

Tslnox

tslnox 0

5.5.2016 14:54

Pokud vím, mělo by to být tím, že bude oddělen základ systému od např. nadstaveb výrobců, tedy by měly být zjednodušené aktualizace.

Irun66

z aplikace
6.5.2016 8:38

Tslnox : konečně by android měl smysl….
Jinak za mě, na to že byl A6 představen před fuuuuuurou měsíců, je nárůst a procentuální zastoupení trapné….

RSS (komentáře k článku)