Menu

Pohled do budoucnosti? Speciální brýle Magic Leap One se konečně představily

O brýlích se smíšenou realitou Magic Leap One se mluví už poměrně dlouhou dobu. Až nyní jsme se ale dočkali oficiálního představení. Brýle s kombinací rozšířené a virtuální reality se na trh dostanou příští rok.

Speciální brýle Magic Leap One se konečně ukazují

Tento projekt byl poměrně dlouho dobu tajemný. Vědělo se o něm v podstatě to, že obdržel nemalé finance na vývoj od mnoha různých společnosti. Mezi nimi byl například i Google, který investoval téměř více než půl miliardy dolarů. Po celou dobu se ale nevědělo přesně, jak budou brýle vypadat a co máme ve finále čekat.

Na první pohled vypadají jako kombinace Google Daydream a HTC Vive. Jde o brýle s podporou smíšené reality, podobně jako Hololens od Microsoftu. Společnost ale tvrdí, že s Magic Leap One se změní způsob toho, jak lidé interagují s okolním světem pomocí své smíšené reality.

Tyto brýle by měly umět “zmást mozek” uživatele a ten by měl následně vidět objekty, které ve skutečnosti vůbec neexistují, ale v brýlích vypadají reálně. To se má docílit pomocí tzv. umělého světelného pole. Zajímavá informace je to, že se jedná již o devátou generaci headsetu. Ale až tato verze se ukázala veřejnosti a je určena pro trh.

Cena zatím nebyla zveřejněna, stejně tak přesné datum vydání. Brýle by ale měly vyjít ještě během příštího roku, vývojářům se brýle začnou odesílat během jara 2018.

Těšíte se na tyto brýle se smíšenou realitou?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 117

20.12.2017 23:53

Těžko říct, jaké to bude mít následky, až se s tím bude chodit po ulici. Aby z toho mnozí nezblbli a nebyli nebezpeční pro okolí. :-)

inkvizition

21.12.2017 6:15

:-D Taky mě napadlo, že vidět věci, které neexistují je už půlka cesty k úspěšné schizofrenii :-D. Ale zase v průmyslu rozhodně dobrý, přeci jen v reálu si člověk všimne něčeho, co na papíře (v monitoru) neviděl. A pak taky kooperace na jiné úrovni. Domů bych si to nepořizoval.

Vovi

vovi56 7

21.12.2017 9:28

Už se těším na apku, která dokáže v rozšířené realitě z ulic vymazat sloupy a jedoucí auta. Koněčně začne fungovat Darwinova evoluce v praxi :-D

Igor Váradi

21.12.2017 9:38

Jako obvykle, podle obrázků to nevypadá, že by se pod tyto brýle daly nosit normální dioptrické brýle. Takže, odhadem, pro třetinu lidstva je to nepoužitelné. Palec dolů.

RSS (komentáře k článku)