Pohled do budoucnosti? Speciální brýle Magic Leap One se konečně představily

magic leap one bryle smisena realita

O brýlích se smíšenou realitou Magic Leap One se mluví už poměrně dlouhou dobu. Až nyní jsme se ale dočkali oficiálního představení. Brýle s kombinací rozšířené a virtuální reality se na trh dostanou příští rok.

Speciální brýle Magic Leap One se konečně ukazují

Tento projekt byl poměrně dlouho dobu tajemný. Vědělo se o něm v podstatě to, že obdržel nemalé finance na vývoj od mnoha různých společnosti. Mezi nimi byl například i Google, který investoval téměř více než půl miliardy dolarů. Po celou dobu se ale nevědělo přesně, jak budou brýle vypadat a co máme ve finále čekat.

Na první pohled vypadají jako kombinace Google Daydream a HTC Vive. Jde o brýle s podporou smíšené reality, podobně jako Hololens od Microsoftu. Společnost ale tvrdí, že s Magic Leap One se změní způsob toho, jak lidé interagují s okolním světem pomocí své smíšené reality.

Tyto brýle by měly umět “zmást mozek” uživatele a ten by měl následně vidět objekty, které ve skutečnosti vůbec neexistují, ale v brýlích vypadají reálně. To se má docílit pomocí tzv. umělého světelného pole. Zajímavá informace je to, že se jedná již o devátou generaci headsetu. Ale až tato verze se ukázala veřejnosti a je určena pro trh.

Cena zatím nebyla zveřejněna, stejně tak přesné datum vydání. Brýle by ale měly vyjít ještě během příštího roku, vývojářům se brýle začnou odesílat během jara 2018.

Těšíte se na tyto brýle se smíšenou realitou?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)