VR headset Daydream View 2017 přináší několik novinek

VR Google daydream View 2017

Svých několik minut slávy dostal na včerejší konferenci také VR headset Daydream View 2017. Nová verze headsetu vypadá velmi podobně, změnilo se pouze několik věcí. Pojďme se na ně zaměřit.

Daydream View 2017 je dražší. Za co se připlácí?

Jako první se dá všimnout toho, že se zvýšila cena tohoto headsetu pro virtuální realitu, a to o 20 dolarů. Nyní tak stojí 99 dolarů, to je cca 2 200 Kč bez DPH. S DPH a dalšími poplatky by se mohl tento headset prodávat v Česku za částku zhruba 3 000 Kč. První verzi u nás některé obchody nabízí za +-  2 500 Kč.

vr google daydream

Hlavní novinka je větší zorné pole, to má mít za následek ještě lepší „ponoření“ do virtuální reality. Nově by také měl být mnohem více pohodlnější a zároveň je vyroben z pevnějšího materiálu. Horní popruh se dá nyní také odepínat. Dostupný je v tmavě šedé, černé a růžovo-oranžové barvě.

Rozměry tohoto headsetu jsou následovné – 168 x 117 x 99 mm. Bez vloženého telefonu váží 261 gramů. A když už jsme u těch telefonů, tak virtuální realitu Daydream podporují tato zařízení: Pixel 2/XL, Pixel/XL, Galaxy S8/S8 Plus, Galaxy Note 8, ZenFone AR, Axon 7, Mate 9 Pro, Moto Z, Moto Z2.

Meet Google Daydream View | Dream with your eyes open

Meet Google Daydream View | Dream with your eyes open

Dostupný bude Daydream View 2017 v Google Store již 17. října. Později by se pak měl dostat i do českých obchodů. Zároveň Google oznámil i novinky, které přijdou do mobilní virtuální reality, jako třeba nové animované seriály, VR koncerty, nebo dokumenty.

Používáte virtuální realitu na mobilních telefonech?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)