Menu

Loopstack – kvalitní looper pro Android

Loopstack ocení především hudebníci. Jedná se o looper (přístroj, který dokáže nahrávat a vrstvit na sebe krátké zvukové smyčky) a nutno uznat, že velmi kvalitní. Demo verzi si můžete v Android Marketu stáhnout zdarma a při prvním spuštění vás aplikace vyzve ke kalibraci (kalibrovat lze i kdykoliv poté). Následně stačí jen nasadit sluchátka (bez nich je aplikace prakticky nepoužitelná, protože by se vám jednotlivé stopy přehrávaly) a můžete začít.

Při vytváření nového projektu je třeba si nejprve navolit tempo metronomu a hned poté se ocitnete v aplikaci samotné. Nahrávat můžete až do čtyřech samostatných stop a pokud by vám to nestačilo, jednotlivé stopy stačí přetáhnout na sebe a uvolníte místo pro další. Tímto způsobem můžete nahrát prakticky neomezené množství vrstev. U každé stopy můžete nastavit hlasitost a reverb (ozvěnu), případně celou stopu ztlumit. Po dokončení projektu jej lze buď uložit a pokračovat v něm někdy jindy, nebo jej vyexportovat do formátu wav.

Zatím chybí více možností (např. export do jiných formátů či další zvukové efekty), ale vše, co Loopstack umí, dělá velmi dobře. Po vyzkoušení demo verze je třeba zakoupit klíč k odemknutí plné verze, který na Marketu stojí něco přes 40 Kč. Pod článek přikládám video, na kterém sami autoři demonstrují použití aplikace. Já osobně jsem s aplikací spokojen a už delší dobu jsem hledal něco podobného. Co na ni říkáte vy?

 

LoopStack
Single Cell Software
Verze1.0.0 (30. 12. 2011)
Velikost5,0 MB
2.1+


Zdarma


41,23 Kč

 

Komentáře

ans

ans

31.1.2012 10:06

me to teda na sgs2 vyrabi takovou latenci, ze prvni nechytnu ani kdybych se posral .D

JanSlovak

Jan Slovák 0

31.1.2012 11:17

to ans: zkus to vypnout a znovu zapnout. taky mi to (na sgs2) poprvé udělalo, ale pak už to bylo v pohodě:)

Mahero33

Mahero33

31.1.2012 11:44

zajímalo by mě, jak je to s citlivostí mikrofonu v té aplikaci. Jestli ho nějak ovlivňuje. Mám LG OB a když něco hodně hlasitého natáčím jako video, tak je to děsně zkreslený.

ans

ans

31.1.2012 13:28

jojo uz to funguje :)

iann

iann

31.1.2012 21:35

když k telefonu připojím sluchátka, přestane fungovat mikrofon. Myslíte, že je to nějak softwarově řešitelné? mám ZTE Blade. Ještě mě napadá, je teoreticky možné k telefonu současně zapojit sluchátka a externí mikrofon nebo třeba line-in z kláves? přecijen kvalita mikrofonu v telefonu je poměrně mizerná. díky

JanSlovak

Jan Slovák 0

1.2.2012 1:25

to Mahero33: myslím, že to je nejspíš bídnou kvalitou mikrofonů v telefonech. Když natáčím/nahrávám něco hodně hlasitého, taky z toho není nic poslouchatelného, aplikace na to asi nebude mít vliv. Na druhou stranu, když jsem měl ještě LG O2X, tak ten na tom byl o třídu líp než SGS2.

to iann: A dělá ti to jen v téhle aplikaci, nebo i když nahráváš zvuk pomocí něčeho jiného?
Ohledně toho externího mikrofonu jsem našel tohle http://amzn.to/dohadc , ale jestli to bude fungovat i s Loopstackem, tak to fakt nevím (nahrát zvuk by s tím měl jít pomocí téhle aplikace http://bit.ly/zgrJ10 ).

iann

iann

1.2.2012 14:24

Jan Slovák: Díky za odkaz, určitě něco takového objednám. Jinak s tím interním mikrofonem se ukázalo, že to je zkrátka vlastnost telefonu, tedy, že nerozlišuje sluchátka s mikrofonem a bez něj, vždy ten interní vypne. Bohužel to ani neřeší alternativní rom. Každopádně s externím mikrofonem by byl i loopstack mnohem použitelnější. Celkově mi na Androidu chybí hudební aplikace jako jsou na iOS.

RSS (komentáře k článku)