LG na vzestupu: v roce 2014 prodalo téměř 60 mil. smartphonů

LG na vzestupu titul

Rok 2014 znamenal pro některé výrobce značné propady prodejů, jiným zase přinesl pravý opak. Příkladem mohou být oba Jihokorejští giganti – Samsung a LG. Zatímco pro první jmenovanou společnost nebyl příliš úspěšný a zaznamenal citelný propad prodejů, u LG mají důvod k oslavám. Za rok 2014 se společnosti LG totiž podařilo prodat 59,6 milionů chytrých telefonů. To představuje 25,2% nárůst v porovnání se 47,6 miliony přístrojů prodaných v roce 2013. V celkovém pohledu se tak LG v roce 2014 podílelo na prodejích smartphonů šesti procenty. Za těmito výsledky stojí především velmi úspěšná vlajková loď LG G3.

LG na vzestupu 1 Graf vývoje prodejů smartphonů LG v letech 2011 – 2014

V současnosti patří LG čtvrté místo mezi prodejci chytrých telefonů. Krom zmíněného domácího soupeře – Samsungu – se 28% podílem na trhu jej v uplynulém roce předčil ještě Apple (16,4%) a Lenovo společně s Motorolou (7,9%). Na záda jihokorejskému LG však dýchá silná čínská konkurence v podobě společností Huawei (5,9%) a Xiaomi (5,2%).

LG na vzestupu vsichni Celkové prodeje s predikcí na rok 2015

Ovšem LG na vzestupu neusíná na vavřínech a pro rok 2015 má ambiciózní plán stát se celosvětovým číslem 3. Dopomoci by mu k tomu mohl nedávno představený LG G Flex 2 s ohebným displejem a samoopravitelným povrchem na zádech, nebo připravovaná nová vlajková loď LG G4. Ta by měla být představena až po skončení MWC2015 v Barceloně.

Co na úspěch LG v uplynulém roce říkáte? Má podle vás na to stát se třetím největším výrobcem na světě?

Zdroje: AndroidAuthority.com, PocketNow.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)