Telefon LG G6 nebude mít Snapdragon 835. Může za to Samsung?

LG G6

Při oznámení HTC U Ultra se lidé divili, proč vlajkový model v roce 2017 přichází se Snapdragonem 821. Jenže stejná situace má nastat i u LG G6 a možná i u dalších telefonů. Prsty v tom má mít Samsung.

LG G6 dostane „pouze“ starší Snapdragon 821

Nová vlajková loď od LG vsází na to, že přijde na trh dříve než konkurence od Samsungu. Vypadá to, že to pro LG nebylo vůbec jednoduché rozhodnutí. Spekulace hovořily o tom, že LG G6 bude mít Snapdragon 835. Novinář Forbesu, který měl mluvit s lidmi z LG, to ale rázně odmítl. Nadcházející vlajkový model dostane Snapdragon 821, namísto nejnovějšího procesoru, jak každý předpokládal.

snapdragon-835-samsung Snapdragon 835 pomáhal vyrábět i Samsung

Podle mnoha zdrojů nebude Snapdragon 835 dostupný do vydání Samsung Galaxy S8. Takže stejné rozhodnutí musí učinit více výrobců, a to buď počkat s vydáním svého vlajkového modelu, anebo použít jiný procesor. Samsung pravděpodobně uzavřel časovou exkluzivitu se společností Qualcomm, nebo koupil většinu procesorů z první várky. Nemusí se jednat zase o tak velké překvapení, obzvlášť když Samsung pomáhal s výrobou Snapdragonu 835.

Samozřejmě také zatím není jasné, jak moc velké vylepšení najdeme u nového procesoru od Qualcommu. Jedno je ale jasné, LG se nebude moct spolehnout v marketingové bitvě proti konkurenci na výkon. Spekulace z posledních dnů hovoří o tom, že LG G6 dostane podporu Google Assistant, kterou mají prozatím jen Pixel telefony od Googlu.

Očekáváte od vlajkového modelu, že bude mít nejnovější procesor?

Zdroj: forbes.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)