Analytici tvrdí: LG G5 by mohlo mít v tomto roce rekordní prodeje

Analytici hlásí pro LG rekordy – náhleďák

LG představilo svou novou vlajkovou loď a někteří analytici hlásají, že by díky G5 mohl výrobce dosáhnout velmi zajímavých čísel. Například Jefferson Wang, analytik IBB Consulting Group, vidí LG G5 jako telefon, který může na veřejnost zapůsobit díky dvěma oblastem, ve kterých G5 dominuje – fotografii a hudbě.

Budou moduly důvodem pro koupi? Analytici tvrdí, že ano

Analytici celkově vidí úspěch G5 v částečně modulární konstrukci. Zatímco jeden z modulů rozšiřuje možnosti fotoaparátu a přidává extra výdrž na baterii, druhý pak rozšiřuje možnosti přehrávání hudby. V obou případech se jedná o aspekty, na které současní zákazníci hledí jako na ty, které rozhodují o výběru nového smartphonu.

LG-G5 analytici hlásí trhák

LG bylo velice úspěšné již v minulém roce. Průběžně bylo LG na šestém místě světové trhu s 5,3% zastoupením značky. Jenže málokdo čekal, že během asi tří měsíců se mu povede vyrůst na 13,3% zastoupení značky na trhu. To se mu povedlo díky modelu V10 a jeho neobvykle velkému úspěchu.

S analytiky se shoduje i samo vedení společnosti a v prodejích LG G5 si hodně věří. Juno Cho, šéf mobilní divize LG, například prohlásil, že by LG rádo zajistilo a využilo větší prostředky pro reklamu a marketing, než by si původně mohli dovolit. Už jen to ukazuje, jak moc LG své vlajkové lodi věří.

Předprodeje tohoto zajímavě vyhlížejícího vlajkového modelu by měly začít v polovině března, samotná distribuce smartphonů k zákazníkovi by pak měla přijít na řadu někdy během dubna. Cena zatím stále nebyla oznámena, pokud ale zůstane LG u své agresivní cenové politiky, cena okolo 15000 Kč by mohla z G5 udělat opravdu trhák.

My jsme ovšem podobného názoru jako většina našich čtenářů – LG G5 v nás žádný “boom” efekt nevyvolal. A moduly? Velmi zajímavý koncept, který dává něco navíc. Podle nás ale běžný zákazník tento koncept stejně nevyužije. I tak má ovšem LG G5 stále co nabídnout.

Zdroj: PhA

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)