LG G Pad 8.3: oficiální název, video a podrobnosti o zařízení

lg_gpad_83

V uplynulých dnech se začala vynořovat řada informací o tabletu LG, který by měl být představen v dohledné době. V první řadě je to “teaser”, vystavený jihokorejským výrobcem na oficiálním Youtube kanále. Ve snímku se respondenti (údajně se nejedná o najaté herce, ale skutečné lidi, náhodně zastavené na ulici) snaží odpovědět na otázku, jaký by měl být ideální tablet. V souhrnu by mělo jít o neuvěřitelně tenký přístroj s velkým Full HD displejem, který je velmi výkonný a přesto snadno přenosný. Zazní také zmínky o velkých zorných úhlech a možnosti sledovat nebo ovládat televizi. Na konci videa se ukazuje oficiální název – LG G Pad 8.3. Číslovka v názvu naznačuje, že bychom se časem mohli dočkat i dalších rozměrů obrazovky, včetně obvyklejších sedmi a deseti palců.

LG G Pad 8.3 : Teaser film

Neoficiální zdroje pak přinesly některé technické specifikace. Tak například pro displej by měla být použita technologie GF2, používaná například v Apple iPadu mini a počítá se s ní také pro iPad 5. Horní vrstvu tohoto typu displeje nepokrývá sklo, ale tenká vrstva speciálního druhu plastu, díky kterému má obraz jasnější barvy a celá jednotka je méně náchylná k poškození nárazem. Rozlišení obrazovky bude prý 1920 x 1200 obrazových bodů.

Oficiální název: LG G Pad 8.3 Oficiální název: LG G Pad 8.3

Tablet bude vybaven dvěma fotoaparáty se spíše průměrným rozlišením – vzadu bude 5Mpx snímač, vpředu 2Mpx kamera. Procesorem bude velmi pravděpodobně Qualcomm Snapdragon 600. Počítat patrně můžeme také s nějakou formou propojení tabletu a chytrých televizorů LG.

Očekává se, že LG G Pad 8.3 bude představen na veletrhu IFA 2013 v Berlíně, který začíná 6. září, a již v roce 2014 LG plánuje prodat alespoň milion tabletů.

Zdroje: 4PDA, MobilTelefon, Android Police, Droid Life a Android Authority.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)