TOPlist

Google Pixel za 5000 korun nebude. A skoro nás to nemrzí…

GooglePixel8a
  • Telefony Google Pixel jsou krásné, mají skvělou podporu a výborné fotoaparáty
  • Cena těchto telefonů ale není nízká, o něco levnější bude chystaný Pixel 8a
  • Níž s cenou se už Google jít nechystá, má k tomu rozumný důvod

Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro jsou stylové mobilní telefony s řadou zajímavých funkcí, k nejlevnějším ale nepatří (abychom byli objektivní – v poměru cena versus výkon na tom oba přístroje vůbec nejsou špatně). Levnější bude Pixel 8a, ani jeho cena ale nebude úplně pro každého. Vodítkem může být současná cena předchozí generace, která se pohybuje jemně nad hranicí 10 tisíc korun.

Výrazně levnější telefon od společnosti Google zní skvěle, myšlenky na něj ale můžete rovnou pustit z hlavy. Žádný levný Pixel s cenou kolem pěti tisíc korun se nechystá a nic se na tom nezmění ani v budoucnosti. Důvod je prostý – nízká cena by znamenala spoustu kompromisů a touto cestou Google nepůjde. Potvrdil to Nanda Ramachandran, jeden z ředitelů divize Google Mobile Business.

Google Pixel 8 Pro panel

Uznávám, že představa levného telefonu s velmi dobrým fotoaparátem a výbornou podporou je lákavá. Ale souhlasím, že je to zkrátka nereálná kombinace. Prodej podobného telefonu se zanedbatelným (nebo záporným) ziskem navíc nedává pro Google žádný velký smysl. Současný Pixel 7a (a budoucí Pixel 8a) je z mého pohledu rozumný kompromisem mezi cenou a výkonem. Levnější přístroje může Google s klidem nechat na ostatních výrobcích, nabídka je široká, levných telefonů existují stovky.

Měl by Google začít vyrábět levný Pixel?

Zdroj: androidpolice

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)