Lenovo S5 Pro nabídne hned čtyři zadní fotoaparáty

Čtyři zadní fotoaparáty LENOVO S5 Pro

Hon za nejvyšším počtem fotoaparátů je v plném proudu. Do závodu se nyní zapojilo i Lenovo s modelem Lenovo S5 Pro, přičemž by tento telefon měl na zadní straně nést hned čtyři. Aktuální trend je tedy jasně daný.

Lenovo S5 Pro bude prvním telefonem od Lenova, který bude mít čtyři zadní fotoaparáty.

Před půl rokem se představil telefon Lenovo S5, který měl konkurovat Xiaomi Redmi Note 5. Populární Xiaomi se mu sice u recenzentů porazit nepovedlo, ale Lenovo se nevzdává a přichází s novým modelem Lenovo S5 Pro.

První částečný obrázek vynesl viceprezident Lenova, Chang Cheng, na čínské síti Weibo. Na úvodním obrázku můžete vidět oříznutý záběr na čtyři zadní fotoaparáty. Ty jsou uspořádány do decentní čtvercové mřížky. Zdá se, že vyšší počet fotoaparátů se stane v budoucnu normou – viz například Nokia s pěti fotoaparáty na zadní straně nebo Light s dokonce devíti. Na stejném Weibo účtu se o něco později objevila následující fotografie, která prý přímo pochází ze zmíněného telefonu, nicméně má poměrně malé rozlišení.

Lenovo S5 Pro ukázková fotografie

Původní model nesl 5,7 palcový displej, Snapdragon 625, 3/4 GB RAM, 32-128 GB vnitřní paměti a duální fotoaparát (2×13 Mpx). Nešlo tedy o top model ale spíše o nižší střední třídu s cenovkou 999 jüanů (cca 3900 Kč s DPH). Cena Lenovo S5 Pro oznámena zatím nebyla, ale očekáváme ji o něco vyšší minimálně kvůli zmíněným kamerám. Využije vůbec podobné zařízení čtyři zadní fotoaparáty nebo jde spíše jen o marketingovou vějičku? To bychom se mohli dozvědět již brzo – oficiální představení by se mělo objevit už tento měsíc v říjnu.

Kolik kamer má váš telefon nyní? Kolik považujete za rozumné optimum?

Zdroj: mysmartprice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)