TOPlist

Nokia telefon s pěti fotoaparáty na zadní straně je skutečností. Nechybí Zeiss objektivy

nokia 10 5 fotoaparatu na zadni strane

Již dříve tento rok jsme se dočkali designových návrhů, kde se ukazoval údajný telefon Nokia 10. Zajímavé na tom bylo to, že na náčrtech bylo 5 fotoaparátů na zadní straně. V tu dobu bylo ještě nejisté, jestli vůbec někdy takový telefon vznikne. Dnes se ale poprvé ukázal tento telefon na reálné fotografii, což naznačuje, že představení nemusí být daleko, jak se původně myslelo.

Nokia 10 pravděpodobně obdrží 5 fotoaparátů na zadní straně

Z fotografie jde vidět, že umístění fotoaparátů je stejné jako na dřívějším náčrtu.  Nechybí ani objektivy Zeiss, které jsou dlouhé roky spojené se značkou Nokia. Společnost HMD Global, která stojí za novými Nokia telefony, nedávno obnovila spolupráci se Zeiss. Prozatím není jasné, k čemu se bude pět fotoaparátů používat. Na jaře jsme se dočkali telefonu Huawei P20 Pro, který má tři fotoaparáty na zadní straně. LG by mělo také brzy přijít s telefonem, který má tři fotoaparáty.

5 fotoaparátů na zadní straně

HMD Global chce ale jít o úroveň výše. Z fotky jde vidět, že na zadní straně nebude chybět i blesk a pravděpodobně i infračervený senzor. To by mohlo naznačovat využití pro rozšířenou realitu. Z dalších informací, které jdou z fotky vyčíst, je zajímavé to, že čtečka otisků prstů se nenachází na zadní straně. To by mohlo znamenat čtečku v displeji. Materiál zadní strany vypadá jako tvrzené sklo, nasvědčují tomu i otisky prstů a šmouhy na fotce.

Těšíte se na telefon, který bude mít 5 fotoaparátů na zadní straně?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)