Menu

LeanDroid – prodlužte výdrž telefonu automatickým vypínáním dat a Wi-Fi

Výdrž baterie trápí téměř každého uživatele chytrého telefonu – mobil jsme se naučili připojovat na nabíječku většinou každý den. I když je výdrž smartphonů obecně velmi krátká, s několika šikovnými zásadami ji lze prodloužit. Jednou z možností, jak vyždímat z baterie nějakou tu minutu navíc, je pravidelně vypínat Wi-Fi a hlavně pak datové připojení, které je významným konzumentem energie. Dnes si představíme aplikaci Leandroid, která nám pomůže se správou bezdrátových připojení pomocí jednoduchých pravidel.

Android-phone-battery-drain-fix

Leandroid – prodlužte výdrž telefonu vypínáním dat a Wi-Fi

Tento šikovný nástroj funguje na velmi jednoduchém principu – automaticky vypíná a zapíná Wi-Fi, mobilní data či Bluetooth podle zadaných pravidel. Většinou se hodí nastavit, aby se data vypnula s určitou prodlevou po vypnutí displeje a v době nečinnosti se opět na nějakou krátkou dobu aktivovala, aby telefon “čeknul”, zda nepřišlo něco nového. Podobný návod jsme vám již představili s aplikací AutomateIt.

Jak nastavit pravidla?

Aplikace Leandroid nabízí velmi jednoduché prostředí – vše se odehrává na jedné obrazovce a najdeme zde úplně vše, co se dá v aplikaci nastavit a ovládat.

Leandroid (2)

V první záložce Disable určíme, co budeme vypínat. Na výběr máme mezi Wi-Fi, Bluetooth a datovými přenosy. Položka Only if inactive nám umožní nastavit, aby se dané technologie deaktivovaly pouze při nečinnosti, což se hodí, například pokud na pozadí stahujeme nějaká data atp. V řádku Except pak můžeme nastavit rozmezí hodin, kdy o vypínání daných technologií nemáme zájem – například po návratu domů, kdy dáme telefon na nabíječku. Pozornost věnujme především poslednímu řádku v záložce Disable, kde lze nastavit dobu, po jaké se vypnou zmíněné technologie po zhasnutí displeje.

Nyní jsme zajistili, aby se zmíněné bezdrátové technologie vypínaly po zhasnutí displeje. Ještě ale musíme telefon naučit, aby vše také opět aktivoval. K tomu slouží záložka Re-enable. Volbou After screen on můžeme zajistit, že se Wi-Fi, Bluetooth či mobilní data aktivují ihned po rozsvícení displeje. Druhou možností je spustit všechny zmíněné technologie až po odemčení telefonu – volba After screen unlocked. O dost více nás ale zajímá způsob, jak aktivovat datové přenosy a Wi-Fi při vypnutém displeji. To lze nastavit zaškrtnutím možnosti Every a navíc zvolit, po kolika minutách a na jak dlouho zmíněné technologie nechat zapnuté. To je právě možnost, která nás na aplikaci Leandroid nejvíce zaujala.

Jde to i zdarma, některé volby ovšem chybí

Aplikace Leandroid je ke stažení zdarma, některé z možností jsou ovšem neaktivní a lze je použít až po zakoupení plné verze. Ta přijde na 56 Kč a umožní nám například používat výjimky, ve kterých hodinách daná pravidla nepoužívat nebo určit, na jakou dobu se zvolené bezdrátové technologie opět zapnou (ve verzi zdarma je nastaveno 60 sekund). Pro plné nastavení je tedy vhodné zakoupit plnou verzi, na druhou stranu aplikace Leandroid poslouží skvěle i ve verzi zdarma.

Leandroid (1) Leandroid (4)

Závěr – aplikace Leandroid plní to, co slibuje – prodlouží výdrž baterie

Princip funkce je jednoduchý – po vypnutí displeje pravidelně zapíná a vypíná bezdrátové technologie tak, aby se ušetřila baterie a navíc jste nepřišli o nic zajímavého. Nastavení pravidla je velmi snadné, bohužel verze zdarma neumožňuje měnit úplně všechny parametry. To dovolí placená verze, která vás přijde na 56 Kč. Verze zdarma ale určitě postačí k tomu, abyste si Leandroid mohli vyzkoušet i na svém mobilním telefonu.

The app was not found in the store. :-(
 

Komentáře

dunco

dunco

z aplikace
9.7.2014 18:29

To jste objevili Ameriku, toto už dávno umí telefony Sony.

PowerfulCZ

z aplikace
9.7.2014 18:45

přesně dunco! :D

Yanoschick

yanoschick 0

9.7.2014 18:52

Llama

Sitler

sitler 4

z aplikace
9.7.2014 19:21

Upřímně, smartphone s vypnutymi daty by mi byl dost k ničemu. Potřebuji aby do něj chodily maily, notifikace apod. A to i tehdy, jeli zhasnuty displej. Ostatní, co mají telefon jako pracovní nástroj na tom jistě budou stejně.

meffisto

9.7.2014 19:34

Ano Sony to má už v základu a určitě i další telefony.
Zaujala mne tato věta: “Položka Only if inactive nám umožní nastavit, aby se dané technologii deaktivovaly pouze při nečinnosti, což se hodí, například pokud na pozadí stahujeme nějaká data”

Pominu-li chybu technologii spíše technologie, tak pokud se mi wi-fi a datové přenosy vypnou když na pozadí stahuji data, tak to už je asi nedostahuji co?? :D
U Sony je to tak, že datové přenosy (jakékoliv) se vypínají jakmile zhasne display a zamkne se telefon, ale pokud na pozadí běží stahování, tak k vypnutí datových přenosů dojde až po dokončení stahování. Je tedy otázkou zda to umí i tento program a pokud ne, je k ničemu.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

z aplikace
9.7.2014 19:57

Meffisto
Ano, jde tam nastavit minimální rychlost stahování, kdy se přenosy deaktivuji. Pokud tedy stahujeme, nic se nevypne.

Czert

Czert

9.7.2014 21:48

Nejvic se mi teda osvedcilo tohle…jednoduchy a spolehlivy…
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jmpdroids.internetscheduler.pro&hl=cs

sabai

sabai

9.7.2014 22:46

Super, díky za tip!

Cenzzor

z aplikace
9.7.2014 23:12

dalsi vec co prichazi jako mega prulom z androidu L ale to ze uz to umi stara xperia z to uz nikdo nenapise… souhlasim s duncem…zadnej zavaznej prevrat to neni…

Rhyging

rhyging 0

z aplikace
10.7.2014 0:14

no je hezky, ze to umi sony, ale pro ty co sony nemaji je to celkem fajn.. anebo sem na foru svet sony?

Ivo Rundt

z aplikace
10.7.2014 0:46

Používám Automatelt, viz odkaz v článku, ale mám nastaveno pravidlo, které mi automaticky zapne 3G, když nejsem na wifi a naopak. Na noc mám pravidlo, že wifi, 3G vypne a ráno opět zapne wifi zapne. Dají se v této apce stáhnout již jinými uživateli vytvořená pravidla a že jich tam je. A myslím že i ve verzi zdarma – ale tuším jen 10, což je ale myslím víc než dost.

MartinH

z aplikace
10.7.2014 10:09

Nemusí přece jít o průlom, ale pro tip lidem, kteří o podobné možnosti doposud nevěděli. Rozhodně lepší materiál než další “zaručené” fotky Galaxy F….. Jinak rovněž používám automate it. Skvělá aplikace.

Verny

verny 0

z aplikace
10.7.2014 10:42

OK, tak to umi telefony Sony. Ale lidi maj i jine znacky. Ja sice data a vlastne ani WiFi nevypinam. Da se rict, ze nikdy.
Ale nekomu se to muze hodit. Proc se hned musi nekdo (dunco) navazet do redaktoru, ze “objevili Ameriku, neni to prulom, apod.)

To je stejne jako by si nekdo stahnul aplikaci na nezhasinani displeje pokud na nej koukam (jestli je) a jiny ho hned upozornil, ze to ma SGS3 uz v zakladu a ze to neni zadny objev.

Rosťa

Rosťa

z aplikace
10.7.2014 10:44

Funguje i s Profile Scheduler? Neví někdo?

Cenzzor

z aplikace
10.7.2014 11:45

j jen sem chtel upozornit ze pro lidi se sony to neni zadna novinka a uprime co mam tedy od androidu L cekat? kdyz vsechny zlepsovaky uz mam navic material vzhled mi prijde dost odporny takze jedinym duvodem proc byh aktualizoval sve zarizeni je vydrz baterie…jinak jsem zatim neshledal zadny zlepsovak. vsechny udajne novinky potesi lidi s jinymy znackamy telefonu protoze u sony to uz vsechno umi prez rok stare telefony tak nevim co je smutnejsi jestli to ze ostatni vyrobci cekaji na vylepseni systemu nebo to ze s novym systemem me neceka vubec nic jinak nebylo to mysleno jako utok na redakci ale zminit se o tom mohli…

dunco

dunco

z aplikace
10.7.2014 14:00

verny :do redaktorů se nikdo nenaváží,spíš to vypadá, že Ty jsi chytlavej jak bolavá zadnice. A Ty neber jméno boží bezdůvodně do úst.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

10.7.2014 14:04

Je pravdou, že telefony od Sony (i ty nejlevnější) mají v sobě možnost zapnutí tzv. módu “stamina”, která funguje skvěle. Podobně to má například nový HTC One M8 a jiné telefony. Tato aplikace budiž tipem pro ostatní uživatele. Já osobně ji zkusím porovnat ještě s těmi “přednastavenými” v telefonu…

TeqTic

TeqTic

10.7.2014 16:25

Hi everyone!

This is the publisher of the app. Please note the name has changed to LeanDroid with version 1.9.0 (published last night), but is still available at the original link. To the author, please update the article if you can.

Cheers,

Flaviu

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

10.7.2014 19:59

TeqTic
The article has been updated.

Jenik

Jenik

11.7.2014 8:40

Ja mam osobni zkusenosti s JuiceDefender. V zakladu zdarma, ale ma i placene verze, ktere toho umi podstatne vice.
Jen neni mozna tak uzivatelsky privetivy a muze to cloveka trosku mast, nez pochopi a nastavi vse, co potrebuje.
A je pouze anglicky.

Game

z aplikace
11.7.2014 10:18

JuiceDefender je hlavně bez podpory už minimálně 3roky

RSS (komentáře k článku)