LeanDroid – prodlužte výdrž telefonu automatickým vypínáním dat a Wi-Fi

Project-Volta-1

Výdrž baterie trápí téměř každého uživatele chytrého telefonu – mobil jsme se naučili připojovat na nabíječku většinou každý den. I když je výdrž smartphonů obecně velmi krátká, s několika šikovnými zásadami ji lze prodloužit. Jednou z možností, jak vyždímat z baterie nějakou tu minutu navíc, je pravidelně vypínat Wi-Fi a hlavně pak datové připojení, které je významným konzumentem energie. Dnes si představíme aplikaci Leandroid, která nám pomůže se správou bezdrátových připojení pomocí jednoduchých pravidel.

Android-phone-battery-drain-fix

Leandroid – prodlužte výdrž telefonu vypínáním dat a Wi-Fi

Tento šikovný nástroj funguje na velmi jednoduchém principu – automaticky vypíná a zapíná Wi-Fi, mobilní data či Bluetooth podle zadaných pravidel. Většinou se hodí nastavit, aby se data vypnula s určitou prodlevou po vypnutí displeje a v době nečinnosti se opět na nějakou krátkou dobu aktivovala, aby telefon “čeknul”, zda nepřišlo něco nového. Podobný návod jsme vám již představili s aplikací AutomateIt.

Jak nastavit pravidla?

Aplikace Leandroid nabízí velmi jednoduché prostředí – vše se odehrává na jedné obrazovce a najdeme zde úplně vše, co se dá v aplikaci nastavit a ovládat.

Leandroid (2)

V první záložce Disable určíme, co budeme vypínat. Na výběr máme mezi Wi-Fi, Bluetooth a datovými přenosy. Položka Only if inactive nám umožní nastavit, aby se dané technologie deaktivovaly pouze při nečinnosti, což se hodí, například pokud na pozadí stahujeme nějaká data atp. V řádku Except pak můžeme nastavit rozmezí hodin, kdy o vypínání daných technologií nemáme zájem – například po návratu domů, kdy dáme telefon na nabíječku. Pozornost věnujme především poslednímu řádku v záložce Disable, kde lze nastavit dobu, po jaké se vypnou zmíněné technologie po zhasnutí displeje.

Nyní jsme zajistili, aby se zmíněné bezdrátové technologie vypínaly po zhasnutí displeje. Ještě ale musíme telefon naučit, aby vše také opět aktivoval. K tomu slouží záložka Re-enable. Volbou After screen on můžeme zajistit, že se Wi-Fi, Bluetooth či mobilní data aktivují ihned po rozsvícení displeje. Druhou možností je spustit všechny zmíněné technologie až po odemčení telefonu – volba After screen unlocked. O dost více nás ale zajímá způsob, jak aktivovat datové přenosy a Wi-Fi při vypnutém displeji. To lze nastavit zaškrtnutím možnosti Every a navíc zvolit, po kolika minutách a na jak dlouho zmíněné technologie nechat zapnuté. To je právě možnost, která nás na aplikaci Leandroid nejvíce zaujala.

Jde to i zdarma, některé volby ovšem chybí

Aplikace Leandroid je ke stažení zdarma, některé z možností jsou ovšem neaktivní a lze je použít až po zakoupení plné verze. Ta přijde na 56 Kč a umožní nám například používat výjimky, ve kterých hodinách daná pravidla nepoužívat nebo určit, na jakou dobu se zvolené bezdrátové technologie opět zapnou (ve verzi zdarma je nastaveno 60 sekund). Pro plné nastavení je tedy vhodné zakoupit plnou verzi, na druhou stranu aplikace Leandroid poslouží skvěle i ve verzi zdarma.

Leandroid (1)

Závěr – aplikace Leandroid plní to, co slibuje – prodlouží výdrž baterie

Princip funkce je jednoduchý – po vypnutí displeje pravidelně zapíná a vypíná bezdrátové technologie tak, aby se ušetřila baterie a navíc jste nepřišli o nic zajímavého. Nastavení pravidla je velmi snadné, bohužel verze zdarma neumožňuje měnit úplně všechny parametry. To dovolí placená verze, která vás přijde na 56 Kč. Verze zdarma ale určitě postačí k tomu, abyste si Leandroid mohli vyzkoušet i na svém mobilním telefonu.

4621761316ea6e80036de2f322cf10ba?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)