Kontroverzní aplikace "I am Richer" v Marketu

obchod_play_ico

Hloupá aplikace Před několika dny se v marketu objevila aplikace s názvem “I am Richer“. Bývalí či současní uživatelé iPhonu již asi mají jasno, i když na tamním marketu se jmenovala “I am Rich”. Jde totiž o aplikaci neaplikaci. Lze ji koupit za 200 dolarů, přičemž naprogramovat by ji zvládl zřejmě i student základní školy. Jediná funkce, kterou aplikace nabízí, je přidání ikony a obrázku s motivem modrého (respektive červeného) drahokamu. V čem je tedy vtip?

V oficiálním popisu v marketu stojí:

Prove your wealth to others by running this app and showing them the mesmerizing glowing crystal.
Only those with the wealth and sense can show the world their glowing crystal.

Nevím, co bych si pomyslel o člověku, který by tuto aplikaci měl v telefonu, ale asi by mne napadala jiná slova než bohatství.

Aplikace je kontroverzní hlavně z hlediska pravidel, zda takové aplikace mají vůbec co dělat v marketu, případně jak podobným vyvarovat. V případě marketu pro iPhone byla aplikace brzy stažena. Bude zajímavé sledovat, jak se s aplikací vyrovná market Androidu, už kvůli své otevřenosti. Aplikace totiž neporušuje žádné pravidlo marketu, autor v popisu aplikace nic nezatajuje. Kauza opět poukazuje také na věrohodnost komentářů u aplikací.

Jako první stojí u aplikace následující komentář:

OMG I LOVE THIS APP! Email me at kacey00x@gmail.com if u wanna know what it does :) Its sooo worth the money. I wouldve paid $600

Oficiální údaj na marketu ukazuje celkem logický, ale mnoho neříkající počet stáhnutí pod hranicí padesáti stažení. Aplikaci a další podrobnosti si můžete prohlédnou na stránce Cyrket.com nebo přímo na Android marketu.

Hloupá aplikace I am Richer

httpv://www.youtube.com/watch?v=P26B5GOBPrQ

Zdroj: Macworld.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)