TOPlist

Vynikající české RPG Kingdom Come míří na Switch! Zahrajeme si jej díky tomu na Androidu?

nintendo switch kcd
  • Kingdom Come: Deliverance míří na Nintendo Switch
  • Fanoušci se dočkají už z kraje roku 2024
  • Bude jej díky tomu možné spustit i na mobilech s Androidem?

Velmi povedené české RPG Kingdom Come: Deliverance, které vznikalo pod taktovkou Warhorse Studios vyšlo už v roce 2018 pro PC a konzole PS4/Xbox One. Fanoušky velmi žádaného portu pro novou generaci konzolí, která by zvýšila rozlišení a framerate jsme se bohužel nedočkali, avšak nyní si pro nás čeští vývojáři připravili port pro konzoli Nintendo Switch. O něm se už nějakou dobu spekulovalo a nyní to máme oficiálně. Majitelé konzolí se dočkají z kraje roku 2024, přesné datum si zatím studio nechalo pro sebe.

Nintendo Switch vyšlo už v roce 2017 a přestože jsme za tu dobu viděli několik revizí, stále používá původní hardware, tedy čipset Nvidia Tegra X1. Je tedy až neskutečné, že na tuto konzoli vycházejí velké tituly, jako například třetí Zaklínač. Jasně, tyto verze mají spoustu ústupků, zejména těch grafických, ale kdybyste mi před pár lety řekli, že si právě Zaklínače, Hogwarts Legacy nebo Kingdom Come zahraju na cestách, asi bych vám to nevěřil.

Přiznávám, že o novince píšu poměrně pozdě a pokud se o herní scénu zajímáte, pravděpodobně o Kingdom Come pro Switch už pěkných pár hodin víte. Teoreticky nám ale tato zpráva otevírá ještě jednu možnost – české RPG si dost pravděpodobně bude možné zahrát i na Androidech a to díky hned několika povedeným emulátorům jako například Yuzu, Skyline nebo EGG NS. Již zmíněný Witcher běží na telefonech poměrně slušně a bez závažnějších bugů, stejně jako řada dalších her.

60fps ➡️ Skyrim & Witcher 3 on Red Magic 8 Pro | Best Nintendo Switch Emulator on Android

60fps ➡️ Skyrim & Witcher 3 on Red Magic 8 Pro | Best Nintendo Switch Emulator on Android

Samozřejmě musíte mít odpovídající hardware, na telefonech střední třídy si náročné hry nezahrajete, ale dejme tomu že cokoliv se Snapdragonem 8 Gen 1 nebo novějším by mohlo KCD spustit. Už jen z technologického hlediska jsem zvědavý, jak hra na emulátorech poběží. Je jisté, že se o to komunita minimálně pokusí.

Jak se těšíte na Kingdom Come pro Nintendo Switch?

Zdroj: Vlastní, Warhorse

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)