Jelly Bean běží už i na přístrojích s procesorem Intel Atom (Medfield)

Intel-Jelly-Bean-Atom-Medfield

V mobilních zařízeních zcela vládne architektura ARM, s čímž se však nechce smířit největší výrobce procesorů na světě, gigant Intel, kterému utíkají obrovské zisky. Jako nápravu představil Intel své řešení pro mobilní přístroje, Intel Atom s kódovým označením Medfield. Ten již byl představen v několika telefonech s Androidem, pyšnily se však zatím pouze staršími verzemi systému Android (Android 2.3 a Android 4). Nyní se však zdá, že i nejnovější verze 4.1 s kódovým označením Jelly Bean se dočkala portace na přístroj s tímto procesorem. Informoval o tom Mike Bell, generální manažer společnosti Intel, který sám vlastní přístroj s Intel procesorem, kde již běží Jelly Bean. Taktéž potvrdil, že podobné přístroje používá více zaměstnanců tohoto giganta.

Intel-Jelly-Bean-Atom-Medfield

Na otázku, kdy se dočkají této verze oficiálně prodávané telefony, odpověděl, že to není příliš v jejich kompetenci a nemůžou mluvit oficiálně za firmy, které telefony prodávají. Portace systému byla výrobcům poskytnuta a ti ji musí nejprve otestovat a poté až vypustit do světa.

Intel Medfiled by měl být také v novém přístroji od společnosti Motorola, který bude představen příští týden v Londýně. Intel plánuje vydat též dvoujádrovou verzi Medfiuldu, ta je plánována na počátek roku 2013.

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)