TOPlist

Jak stáhnout video/hudbu z YouTube do počítače nebo mobilu (Android i iOS)

Jak stahovat z YouTube

raStáhnout video nebo písničku z YouTube není těžké, v podstatě vám bude stačit několik kliknutí myší. Pro stahování existuje řada programů, on-line služeb i aplikací, které stáhnou hudbu/video do počítače nebo přímo do telefonu. Některé nástroje vyžadují platbu za stažení nejvyšší kvalitu zvuku/videa, jiné jsou zdarma. Ukážeme si několik jednoduchých způsobů, jak písničku nebo video z YouTube stáhnout.

Obsah článku o stahování hudby a videí z YouTube

Upozornění

Stahováním videa nebo jeho dalším šířením či využívám ve vlastní tvorbě porušujete licenční podmínky YouTube. Hudbu, video či jiné multimediální soubory stahujete – nejenom z YouTube – na vlastní riziko a SvětAndroida.cz nenese žádnou odpovědnost za vaše rozhodnutí.

Jak stahovat hudbu a videa z YouTube přímo do mobilu zdarma?

Abyste nemuseli písničku nebo video stáhnout nejdříve do počítače a z něj ho teprve posílat do telefonu, můžete ho do mobilu stáhnout rovnou. Slouží k tomu řada aplikací, já jsem si vybral YouTube Downloader for Android od vývojáře Samuele Rini. Na Google Play pochopitelně žádný takový nástroj dostupný není, protože – jak zmiňuji hned v úvodu – stahováním z YT porušujete smluvní podmínky. Pro zájemce je aplikace zcela zdarma.

Downloader YouTube videí tak musíte do Android telefonu instalovat pomocí známého APK. Pokud stáhnete starší verzi, nemusí fungovat správně – během cca minuty však dorazí aktualizace na nejnovější, a pak už vše běží, jak má. V aplikaci vyhledáváte stejně jako na YouTube, a jakmile najdete požadované video, stačí ho stáhnout jako mp3 nebo mp4. Uloženo bude přímo do mobilu, kde ho pak pomocí některé z aplikací otevřete. Velmi jednoduché.

Jak stahovat videa z aplikace YouTube?

Jestliže nechcete porušovat smluvní podmínky a stahovat si aplikaci od poměrně neznámého vývojáře, je rozhodně pohodlnější aktivovaní placené služby YouTube Premium. Ta vychází na 179 Kč měsíčně, ale přináší další řadu výhod. Kromě offline stahování můžete navíc přehrávat videa na pozadí či v režimu obraz v obraze a videa na platformách YouTube, YouTube Kids, YouTube Gaming nebo hudební YouTube Music budete mít kompletně bez reklam.

V případě, že platformu YouTube využíváte často rozhodně absenci reklam oceníte. Navíc se vám nebudou zobrazovat nikde, kde budete přihlášení ke svému účtu a je jedno zda jde o mobil, tablet, chytrou televizi nebo počítač.

Jak stáhnout hudbu z YouTube do mp3 přes prohlížeč?

Chcete-li stáhnout hudbu z YouTube a uložit ji následně do mp3, které si nahrajete třeba do telefonu, vystačíte si s on-line nástrojem yout.com. Na YouTube si najděte jakoukoliv písničku, kterou chcete stáhnout – že u ní je video nevadí – nástroj ho odstraní. Z adresního řádku (URL) vymažte trojici písmen „ube“, takže vám ve výsledku zůstane https://www.yout.com/ a za lomítkem původní znaky.

Následně budete přesměrováni na zmíněnou stránku yout.com, kde se rovnou zobrazí vámi vybraná písnička. Teď už jen stačí nastavit, v jaké kvalitě chcete hudbu z YouTube stáhnout (defaultně a zdarma funguje pouze „nízká“). Můžete si upravit název, pod nímž se mp3 uloží do počítače, případně také umělce/autora/interpreta. Nakonec kliknete na „Stahovat MP3“ a počkáte na dokončení.

Super je, že pokud má písnička například nějaké intro, titulky na konci apod., můžete si nastavit, od jakého času se bude písnička stahovat. A stejně tak nastavíte i konec, takže v závěru může být audio nebo mediální soubor o minutu kratší (a tím ušetřit místo).

Free YouTube to Mp3 Converter – YTMP3 je jednodušší alternativa

Pokud je na vás yout.com příliš složitý, můžete si zvolit jednodušší Free YouTube to Mp3 Converter – YTMP3, kam jednoduše stejně jako u předchozích služeb zadáte odkaz vámi požadovaného videa, které se začne automaticky stahovat. Výhodou je, že si můžete vybrat jak z MP3, tak i MP4 formátu. Web YTMP3 má také svou Android aplikaci.

Jak stáhnout video z YouTube do počítače

Našli jste na YouTube zajímavý film nebo video, a chce si ho stáhnout do počítače? Postup je tu v podstatě stejný jako u výše popsaného stahování hudby. Opět umažete z URL slovo „ube“ a přejdete na stránku yout.com. Nastavení je úplně stejné, akorát kromě mp3 přepnete na mp4, takže se soubor uloží včetně videa. Do počítače se ovšem stáhne pouze v nízké kvalitě, což je tak na koukání na telefonu. Existují ale způsoby, jak z YouTube stáhnout video v plné kvalitě.

YouTube
YouTube

Program na stahování do počítače nejen z YouTube

Pokud si chcete stáhnout video, film nebo i hudbu v nejvyšší možné kvalitě, nabízí se využití nějakého programu. Skvěle funguje VideoDer, který lze nainstalovat jak na Windows, tak na macOS nebo přímo do telefonů Android. Stahovat video a hudbu pak můžete pomocí VideroDeru dvěma způsoby. A sice přes vyhledávání v programu VideoDer nebo rovnou z aplikace YT, která je volně ke stažení z Google Play nebo App Store.

  • V programu: Po spuštění se zobrazí „lite homepage YouTube“ > do vyhledávacího pole zadáte název nebo klíčové slovo > kliknete na video, které chcete a počkáte, než se načtou údaje > vyberete si velikost/kvalitu a stáhnete
  • Na telefonu: V aplikaci YouTube si vyhledejte video > klikněte na „Sdílet“ > z aplikací vyberte VideoDer > zvolte kvalitu videa > a poté, kam se má soubor uložit > pak už jen počkáte ne dokončení

V případě, že byste potom chtěli z stahovat celé PlayListy, 4K videa a další multimediální soubory nejenom z YouTube, má VideoDer několik dalších nástrojů. Výhodou je pro české uživatele podpora češtiny; i když jsou stránky přeloženy on-line překladačem, mají texty minimum chyb. Nástroj VideoDer je zcela ZDARMA, nemusíte za nic platit ani zadávat osobní údaje nebo e-mail. Stažené písničky i videa můžete komprimovat do různých formátů, včetně těch pro Android a iOS (iPhone, iPad).

K programu existuje i řada alternativ, např. freemake nebo 4Kdownload. Buď mají ovšem omezené funkce nebo počet možných stáhnutí; za několik stovek si ale může koupit verzi Pro.

Stahujete videa z YouTube?

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Jakub Kárník
Spoluautor článku - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)