Jak nakoupit dárky na poslední chvíli? Levně, kvalitně a bez čekání

jak nakoupit darky na posledni chvili vanoce

Štědrý den se pomalu ale jistě blíží a čas na shánění dárků pod stromeček už se nebezpečně zmenšuje. Zároveň s tím se zvyšuje stres. V obchodech se nestíhá, dopravní služby mají zpoždění, tvoří se velké fronty, balíky s vánočními dárky nedojdou apod. Může se úplně jednoduše stát, že nebudete mít pro obdarovávaného žádný dárek. V takovém případě se budete snažit najít dárky na poslední chvíli. Dnes vám poradíme několik tipů na originální dárky, které můžete okamžitě pořídit, dají se sehnat na mnoha místech anebo mají rychlý čas dodání.

Vánoce jsou za rohem: Poradíme vám, jak nakoupit na poslední chvíli

Vánoční seriál, kde vám přinášíme tipy a triky nejen na nákup telefonů, už se blíží do svého konce. Za poslední měsíc jsme vám přinesli mnoho článků s tipy na vánoční dárky. Níže naleznete několik vybraných článků. Pokud vás zajímají další tipy, máme všechny články naleznete v sekci “Vánoce 2018“. Do stejné sekce se dostanete i přes hlavní stránku, kde se zobrazují ty nejzajímavější vánoční články.

vanoce 2018 vanocni serial tipy svet androida
Začali jsme tipy na nejlepší Android mobily nad 15 tisíc Kč. Následovaly tipy na levné telefony a kompletní přehled nákupů ze zahraničí (i z Číny). Ten jsme pak doplnili stovkou ručně vybraných tipů na zboží z Číny. Zaměřili jsme se i na telefony do 10 tisíc Kč nebo jsme vám radili s mobilním příslušenstvím na Vánoce. Naposledy jsme se podívali na netradiční skupinu zařízení – luxusní telefony. Dnes pro vás máme nejlepší dárky na poslední chvíli.

Vyplatí se návštěva obchodního centra na poslední chvíli?

Ještě před pár dny se možná návštěva obchodního centra zdála jako dobrý nápad, jak nakoupit dárek. To už ale v těchto dnech rozhodně neplatí a situace se navíc bude razantně horšit s blížícím se Štědrým dnem. Hodně lidí nechává nákup dárků na poslední chvíli a poté to i tak vypadá. Tvoří se dlouhé fronty, produkty se budou vyprodávat a čím dál častěji se může stát, že váš vyhlédnutý dárek již nebude skladem. Obchodní centra jsou v tuto dobu zkrátka přeplněná, naštěstí se to dá vyřešit i jinak.

V první řadě je to objednávka přes internet s dodáním zboží přímo na prodejnu, kde si sice vystojíte frontu, ale ve většině případů budete mít jistotu, že si dárek odnesete. Pokud bydlíte ve větším městě, můžete využít služeb kurýra, za kterého si sice připlatíte, ale máte jistotu, že vám produkt doručí velmi rychle. Ve větších městech existují i odběrná místa, ať už to jsou přímo boxy, nebo jiné prodejny, které nabízí možnost vyzvednutí. I zde musíte počítat se zdržením podobně jako v prodejně, na druhou stranu si zboží můžete poslat například blíže k vašemu domovu.

vanoce tipy na posledni chvili

Zde už se ale často dostávají do role i přepravní společnosti, pokud se nejedná přímo o odběrné místo daného obchodu. S dopravními společnostmi jako je Česká pošta, PPL, DPD, DHL apod. je to hodně podobné. V těchto dnech je na ně obrovský nápor,  tudíž i větší šance, že se balíček někde ztratí, zapomene nebo pošle na jinou pobočku. Nebo například vůbec nedojde, protože se rozbilo auto či dopravce zaskočil sníh. Obecně tedy platí, že čím více se blíží Štědrý den, tím větší je risk, že zboží nestihne dorazit v potřebnou dobu. Pokud už vám zbývá jen pár dní na nákup, máme pro vás níže několik tipů na levné dárky na poslední chvíli.

Powerbanky pro telefony

Powerbanky nepatří mezi nejoriginálnější dárky, na druhou stranu jsou hodně užitečné. Vzpomeňte si ale na známého, který často cestuje, nebo ještě lépe vás žádal o půjčení vaši powerbanky k dobití “šťávy” nejen u telefonu. Pokud jste pro něj zároveň zapomněli koupit dárek, už nezní powerbanka jako špatný nápad. Velkým plusem je to, že powerbanky se dají koupit doslova na každém rohu a nehrozí například, že by byly vyprodané. Nejlépe hodnocené s dobrým poměrem cena/výkon bývají powerbanky Xiaomi nebo AData. Pokud už byste se dostali do úzkých a zbývalo by vám málo času, tak powerbanky můžete koupit i v supermarketech a benzinkách. To ale doporučujeme pořizovat opravdu až na poslední chvíli.

Powerbanka – z čeho se skládá?

Powerbanka - z čeho se skládá?

Paměťové karty seženete téměř všude

Paměťové karty jsou na tom podobně jako powerbanky. Není to moc originální dárek, může ale mnohé potěšit, protože místo v telefonu se stále hodí. Dobré by bylo si před koupí ověřit, jestli váš blízký má telefon, který podporuje paměťové karty, nebo že ho dostane pod stromečkem. Naštěstí počet telefonů, které nepodporují karty je stále u Androidu v menšině. Při koupit byste si měli pohlídat, že se jedná o microSD kartu (pokud tedy váš blízký nevlastní telefon řady Huawei Mate 20 Pro  (koupit za 24 990 Kč, který má nanoSD kartu). Dále byste při výběru měli zohlednit i kapacitu a rychlost čtení a zápisu. Posledním plusem paměťových karet je opět to, že je dokážete sehnat doslova na každém kroku.

Paměťová karta SanDisk

Pohlednice od České pošty

Mnozí tuto aplikaci a službu přezdívají jako to nejlepší, co Česká pošta nabízí. To ohodnotit nedokážeme, ale rozhodně můžeme říct, že jde opravdu o skvělou službu, která funguje. I proto ji opět uvádíme ve vánočních tipech. Česká pošta se navíc o aplikaci Pohlednice Online stará a každý rok přidává nové možnosti. Jedná se o skvělou náhradu SMS pro ty osoby, které od vás bydlí daleko. Každý mnohem radši dostane pohled než obyčejnou SMS. S touto aplikací si můžete vytvořit vlastní pohled s fotkou, vzkazem apod. Pošta následně pohled vytiskne a odešle. Vy si vše navolíte z pohodlí domova, nemusíte kupovat známky, chodit na poštu atd.

Pohlednice online

Pohlednice Online
Pohlednice Online

Fotokniha přímo od Googlu

V podobném duchu jako pohlednice je i služba Fotoknihy od společnosti Google. V říjnu tohoto roku se tato služba spustila v Česku. Jednoduše řečeno si můžete z vašich Google Fotek vytvořit album. A to jednoduše a rychle. Google se pak postará o tisk i dodání fotoknihy. Vytvoření celé fotoknihy je náročnější než vytištění jednoho pohledu. Proto i zde musíte počítat s vyšší cenou. Cena začíná na částce 332,99 Kč za 20 stran. Dále je tu doprava, pokud si knihu koupíte na poslední chvíli, musíte počítat s dodáním za 4 až 7 dní. A to při využití prioritního dodání, za které musíte dodatečně zaplatit.

tistena fotokniha google fotky
Google Photos
Google Photos

Chytré osvětlení IKEA

IKEA může být ideálním místem k nákupu produktů na poslední chvíli i pro geeky. Švédská společnost již poměrně dlouho tvoří povedené chytré osvětlení, které je navíc poměrně dost levné. Dostupné je velké množství druhů a typů světel. Ty následně můžete ovládat pomocí mobilní aplikace, ale i pomocí hlasu. Podporují se chytří asistenti od Googlu i Amazonu. Podle informací webu IKEA je dostatek produktů na každé prodejně. Jen pozor na to, že pokud koupíte samotnou chytrou žárovku, tak potřebujete v domácnosti na propojení speciální bránu, která se dá rovněž v IKEA koupit.

chytra zarovka ikea vanoce

Dárkové poukazy

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na dárkové poukazy, které nabízí velké množství obchodů a častokrát se může jednat i o nejlepší možný dárek. Cena dárkových poukazů se pohybuje od několika stokorun až po tisíce. Nabízí je například Alza, CZC nebo například Mall. Při koupit dárkového poukazu si dejte pozor na to, jestli je na něm datum splatnosti, aby náhodou nepropadl. Už jsme zmínili obchody, kde mnoho z nich nabízí poukazy. Dalším ideálním místem ke koupi poukazů můžou být zážitkové servery jako třeba slevomat nebo zazitky.cz, které nabízí mnoho dárků v podobě poukazu. Najít se dají různé druhy zážitků – pro přítele, přítelkyně, rodiče, děti i celé rodiny. A to třeba oběd v luxusní restauraci, jízda v super sportovním autě,úniková hra nebo VR herna. Možností je opravdu mnoho.

Poukaz foto

Předplatné streamovacích služeb

Chcete jednoduchý tip na to, jak potěšit celou vaši rodinu? Kupte rodinné předplatné hudební streamovací služby. Zvolit můžete Spotify nebo Google Play Music, které jsou na Androidu nejvíce rozšířené. Cenově vychází zhruba stejně. Pokud nevíte, kterou službu zvolit, doporučujeme náš článek Spotify vs Google Play Music. Za cenu zhruba 250 Kč měsíc můžete obdarovat až 6 osob prémiovým účtem. Existuje i řešení pro fanoušky filmů a seriálů. Netflix sice přímo nenabízí rodinný režim, nicméně jejich nejvyšší možné předplatné umožňuje sledování až čtyřech osob zároveň nezávisle na sobě. Nedávno se rovněž objevila v Česku možnost zakoupení rodinného účtu Google One.

komentar google play music vs spotify

Paysafecard aneb náhrada kreditu na Google Play

Rok za rokem čekáme na to, až Google spustí dárkové karty s kreditem na Google Play v Česku. Bohužel se k tomu společnost stále nemá. Od letošního roku ale máme náhradu. V létě začala platby na Google Play podporovat služba Paysafecard. Ta nabízí možnost koupit si na mnoha místech doslova předplacený QR kód. Ten následně můžete propojit s Google účtem a nakupovat oblíbené aplikace a hry na Google Play.

Rozehrajte to na Google Play s paysafecard

Rozehrajte to na Google Play s paysafecard

Vyrobte vašemu blízkému netradiční dárek

Nejlepší dárky jsou bezpochyby ty, které vyrobíte sami, jde o tzv. diy. Mezi jednoduchými dárky na poslední chvíli, které se dají vyrobit, patří rozhodně Google Cardboard. Potřebný návod na levnou virtuální realitu můžete najít přímo na stránkách Googlu, případně se dají vytvořit pomocí videa na YouTube. Dá se najít mnoho návodů na různé stojánky. Výhoda těchto věcí je, že si je můžete vyzdobit zcela podle sebe a vytvořit je třeba v oblíbených barvách toho, komu chcete věc darovat.

Nejlevnější virtuální realita: Google CardboardNejlevnější virtuální realita: Google Cardboard

Jak jste na tom vy? Už máte všechny dárky nakoupené nebo vyrobené?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)