Menu

Pohlednice online – vytvořte pohlednici z prostředí telefonu snadno a rychle

Klasické pohlednice již pomalu ztrácí oblibu, neboť je pro mnohé značně jednodušší poslat fotografii s dodatečným textem skrze e-mail, což je rychlejší, snazší a levnější. Pojďme si dnes ale představit aplikaci Pohlednice online od České pošty, která umožní vytvořit a poslat klasickou pohlednici přímo z prostředí mobilního telefonu s Androidem.

Pohlednice online – jak to celé funguje?

Česká pošta reaguje na úpadek posílání tradičních pohlednic ze zahraničí, které vytlačují moderní technologie. Znáte to sami – přeci jen je dnes jednodušší svým fotoaparátem či rovnou mobilním telefonem zachytit snímek z dovolené, připsat krátký text a ihned fotografii odeslat jako e-mail či zprávu příbuzným a kamarádům do českých končin. Z toho důvodu přichází aplikace Pohlednice online, která v sobě sdružuje oba způsoby pozdravu z dovolené – snímek můžete pořídit mobilním telefonem (či využít kterýkoliv jiný), přidáte text, efekty a přímo z prostředí mobilního telefonu vytvoříte, zaplatíte a odešlete tradiční pohlednici. Ta pak poštou přijde těm, které sami vyberete. Ideálně se tak hodí pro přátele, které tradiční pohlednice stále potěší, nebo jednoduše pro ty, kteří mobilním technologiím neholdují (babička s dědečkem apod.)

Pohlednice online 2

Prostředí aplikace Pohlednice online – pár kroků a je hotovo

Vytvoření pohlednice je opravdu hračka a stačí nám k tomu jen pár kroků, kterými nás navíc provede jednoduchý průvodce. V prvním kroku je nutné zvolit velikost pohlednice, na výběr máme mezi třemi formáty (A6, A5, Dlouhá DL). Rozdíly jsou kromě rozměrů také v ceně služby. Možná vůbec nejdůležitější krok spočívá ve výběru fotografie, která bude zdobit přední stranu pohlednice. Vybírat můžete libovolnou fotografii z paměti telefonu, nebo pomocí fotoaparátu zhotovit fotografii novou.

Vybranou fotografii lze dodatečně upravit – oříznout, otočit, upravit barvy, přidat efekt či některou z nálepek, které lze zdarma stáhnout. Po každé úpravě lze aktuální podobu zkontrolovat tlačítkem Náhled v pravém horním rohu.

Pohlednice online (14)

Následuje vyplnění zadní strany pohlednice – text pozdravu se jménem na levé straně, adresát na pravé. V případě zprávy lze měnit velikost písma i jeho styl. Po potvrzení se dostáváme ke shrnutí celé objednávky – náhled finální pohlednice a částka, kterou bude nutné uhradit. Zadat můžete také kód voucheru, díky čemuž bude cena služby nižší.

Tlačítkem Pokračovat jsme již přesměrováni z prostředí aplikace do prohlížeče, kde je nutné zadat e-mail a souhlasit s obchodními podmínkami. Následuje už pouze platba, kterou je možné provést libovolnou kartou Master Card či Visa, bankovním převodem a na výběr je i velký seznam oblíbených platebních bran (PayPal bohužel chybí). Po zaplacení už jen stačí čekat na obdržení pohlednice.

Závěr – šikovná a užitečná služba

Prostředí aplikace je velmi jednoduché a díky šikovnému průvodci zvládne vytvoření pohlednice opravdu každý. Pokud navíc platíte pravidelně kartou přes internet, nerozhodí vás ani poslední krok v podobě platby. Službu jsme otestovali a můžeme potvrdit, že snímek dorazil do 3 pracovních dnů, což je v případě zaslání pohlednice většinou dostačující. Nezklamala nás ani kvalita pohlednice a cena 25 Kč, kterou jsme za jednu pohlednici zaplatili, nám také nepřijde závratně přestřelená.

 

Komentáře

Maladava

24.3.2015 6:05

Vyzkoušel jsem, funguje skvěle. A určitě budu využívat častěji.

sibolet

sibolet

24.3.2015 6:54

Tak funguje davno postissimo.

R!X

R!X

24.3.2015 6:59

@Sibolet A dál?

Rendy

Rendy 0

z aplikace
24.3.2015 7:20

Super apka!

Wolf

wolf 0

24.3.2015 7:43

Jak píše Sibolet, nejenom Postissimo, ale i aplikace Zoneru umí z fotky vyfocené v telefonu udělat pohlednici a tu zaslat na zadanou adresu. Nezkoušel jsem který z nich je lepší, ale po přečtení určitě vyzkouším i dnes recenzovanou aplikaci České Pošty. Jediné co mi u aplikace České Pošty chybí je možnost placení skrze PayPal a jak se zdá nutnost vždy hledat kartu, či potvrzovat cosi skrze platební brány.

Zoner na Gplay: http://goo.gl/xqyI7k
Jen pro srovnání, ceny v Zoneru:
Vlastní pohlednice do 1 minuty:
+ Vyberte fotku z mobilu a napište vzkaz – to je vše
+ Vaši pohlednici vytiskneme a pošleme na libovolnou adresu
+ Žádné shánění známek a poštovních schránek
+ Doručení v ČR do 3 dnů, v Evropě a USA do týdne, do ostatních zemí 2 týdny
+ 29 Kč / kus přes PayPal do ČR
+ 39 Kč / kus přes Google Wallet do ČR
+ 39 Kč / kus přes PayPal do světa mimo ČR
+ 59 Kč / kus přes Google Wallet do světa mimo ČR

Jak je vidět aplikace České Pošty je o pár korun levnější a nabízí možnost formátu pohlednice, nevýhodu vidím v již výše zmíněné platební politice.
Autorovi článku děkuji za příjemnou recenzi…

Neo1tex

Neo1tex

24.3.2015 7:54

Používal jsem Postisimo, předevčírem jsem shodou okolností poprvé zkusil tuhle apku. Ještě nevím, v jakém stavu pohlednice dorazí, ale nutno říct, že aplikace České posty má mnohem více funkcí a možností a pracuje se s ní lépe než s Postisimem.

MIlan54

MIlan54

24.3.2015 9:30

Ja pouzivam Touchnote.

Pipa

z aplikace
24.3.2015 9:55

Taky už dlouho používám Touchnote, mám tam předplacenej kredit, takže až to vyplácám zkusím i tu Českou Poštu.

nem0cze

nem0cze

24.3.2015 10:22

Zkusil jsem to a již měnit nebudu. Prima appka.

Surac

Surac

24.3.2015 16:03

Použil jsem aplikaci minulý týden na Kapverdách. V úterý jsem zaplatil kartou online, odeslal 3 pohlednice a ve středu měli všichni Adresáti v ČR pohled ve schránce. Kvalita výborná.

pospecom

z aplikace
24.3.2015 18:22

Vyzkoušel jsem všechny online pohlednice a u České pošty je nejlepší kvalita.

Miroslav Šiler

z aplikace
24.3.2015 19:12

A nejaka apka na dopisy? Pred rokem jsem chtel poslat dopis z internetu a nic jsem nenasel. Teda krome CP, ktera po me chtela snad i cislo bot a jeste si to overovat papirove…

boanerges84

z aplikace
25.3.2015 17:21

super článek. díky. určitě vyzkouším.

Prof.Xavi

25.3.2015 17:44

Zajímavé … a funkční.

Jarka Metelka

Jarka Metelka

14.5.2015 15:30

Tak měl jsem to jednou, nefungovalo to, neustálé problémy. Pak se to zlepšilo, kvalita ale byla tak mizerná, že zlatej Touchnote. Tam byl daleko lepší tisk i papír a vypadá to prostě líp. Nakonec mi postissimo muselo vracet kredit.

Jan Kuča

Jan Kuča

17.7.2015 22:49

Zdravím,
nezná někdo nějakou podobnou službu, ale takovou, kde by se dalo platit normálním kreditem přes operátora? Děkuji

Katka Kohutová

Katka Kohutová

13.10.2015 20:50

Pouzila jsem jednou v CR, pohlednice ani po 14 dnech nedorazila k adresátovi.

Lola

Lola

7.12.2015 10:30

Ja použila apku jednou. Všechno šlo dobře, platba proběhla. Ale pohlednice nikdy nedorazila k adresátovi.

RSS (komentáře k článku)