Pohlednice online – vytvořte pohlednici z prostředí telefonu snadno a rychle

Pohlednice online

Klasické pohlednice již pomalu ztrácí oblibu, neboť je pro mnohé značně jednodušší poslat fotografii s dodatečným textem skrze e-mail, což je rychlejší, snazší a levnější. Pojďme si dnes ale představit aplikaci Pohlednice online od České pošty, která umožní vytvořit a poslat klasickou pohlednici přímo z prostředí mobilního telefonu s Androidem.

Pohlednice online – jak to celé funguje?

Česká pošta reaguje na úpadek posílání tradičních pohlednic ze zahraničí, které vytlačují moderní technologie. Znáte to sami – přeci jen je dnes jednodušší svým fotoaparátem či rovnou mobilním telefonem zachytit snímek z dovolené, připsat krátký text a ihned fotografii odeslat jako e-mail či zprávu příbuzným a kamarádům do českých končin. Z toho důvodu přichází aplikace Pohlednice online, která v sobě sdružuje oba způsoby pozdravu z dovolené – snímek můžete pořídit mobilním telefonem (či využít kterýkoliv jiný), přidáte text, efekty a přímo z prostředí mobilního telefonu vytvoříte, zaplatíte a odešlete tradiční pohlednici. Ta pak poštou přijde těm, které sami vyberete. Ideálně se tak hodí pro přátele, které tradiční pohlednice stále potěší, nebo jednoduše pro ty, kteří mobilním technologiím neholdují (babička s dědečkem apod.)

Pohlednice online 2

Prostředí aplikace Pohlednice online – pár kroků a je hotovo

Vytvoření pohlednice je opravdu hračka a stačí nám k tomu jen pár kroků, kterými nás navíc provede jednoduchý průvodce. V prvním kroku je nutné zvolit velikost pohlednice, na výběr máme mezi třemi formáty (A6, A5, Dlouhá DL). Rozdíly jsou kromě rozměrů také v ceně služby. Možná vůbec nejdůležitější krok spočívá ve výběru fotografie, která bude zdobit přední stranu pohlednice. Vybírat můžete libovolnou fotografii z paměti telefonu, nebo pomocí fotoaparátu zhotovit fotografii novou.

Vybranou fotografii lze dodatečně upravit – oříznout, otočit, upravit barvy, přidat efekt či některou z nálepek, které lze zdarma stáhnout. Po každé úpravě lze aktuální podobu zkontrolovat tlačítkem Náhled v pravém horním rohu.

Pohlednice online (14)

Následuje vyplnění zadní strany pohlednice – text pozdravu se jménem na levé straně, adresát na pravé. V případě zprávy lze měnit velikost písma i jeho styl. Po potvrzení se dostáváme ke shrnutí celé objednávky – náhled finální pohlednice a částka, kterou bude nutné uhradit. Zadat můžete také kód voucheru, díky čemuž bude cena služby nižší.

Tlačítkem Pokračovat jsme již přesměrováni z prostředí aplikace do prohlížeče, kde je nutné zadat e-mail a souhlasit s obchodními podmínkami. Následuje už pouze platba, kterou je možné provést libovolnou kartou Master Card či Visa, bankovním převodem a na výběr je i velký seznam oblíbených platebních bran (PayPal bohužel chybí). Po zaplacení už jen stačí čekat na obdržení pohlednice.

Závěr – šikovná a užitečná služba

Prostředí aplikace je velmi jednoduché a díky šikovnému průvodci zvládne vytvoření pohlednice opravdu každý. Pokud navíc platíte pravidelně kartou přes internet, nerozhodí vás ani poslední krok v podobě platby. Službu jsme otestovali a můžeme potvrdit, že snímek dorazil do 3 pracovních dnů, což je v případě zaslání pohlednice většinou dostačující. Nezklamala nás ani kvalita pohlednice a cena 25 Kč, kterou jsme za jednu pohlednici zaplatili, nám také nepřijde závratně přestřelená.

Pohlednice Online
Pohlednice Online
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)