Huawei Mate X2 v redakci Svět Androida. Co vás nejvíce zajímá?

huawei mate x2 recenze

Do redakce Svět Androida nám právě dorazil vzácný Huawei Mate X2. Ten se v Evropě (alespoň prozatím) vůbec neprodává a je určený především na domácí trh. Druhá generace ohebného telefonu od Huawei si oproti té původní dosti přilepšila a to samozřejmě nejen ve výkonu nebo fotoaparátech ale také v celkovém zpracování a konstrukci.

Huawei Mate X2 v redakci Svět Androida

Huawei Mate X2 je v podstatě přímou konkurencí Samsungu Galaxy Z Fold 2, ovšem nabízí lepší konstrukci a displeje. Na přední straně nalezneme 6,45″ OLED displej s rozlišením 2700 x 1160 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Displej je dostatečně velký a lze jej tak používat zcela standardně jako primární, což se třeba o první generaci Galaxy Fold říct nedá. Po rozevření na nás vykoukne 8″ OLED displej s rozlišením 2400 x 2220 pixelů a obnovovací frekvencí rovněž 90 Hz.

Čínské společnosti se podařilo vyladit pant na tolik, že když po něm přejedete prstem, skoro vůbec jej necítíte. Pokud je navíc telefon zavřený, okem není viditelná žádná mezera a telefon působí celistvě. Pod kapotou pak tiká čipset Kirin 9000 s podporou 5G a v našem případě 8 GB RAM a 256 GB úložiště. Baterie má pak kapacitu 4 400 mAh a podporuje 55 W nabíjení. Samozřejmostí jsou taktéž špičkové fotoaparáty. Ten hlavní disponuje rozlišením 50 MPx a světelností f/1,9. Dále je zde Ultraširoký snímač s rozlišením 16 MPx a světelností f/2,4 a nechybí ani teleobjektiv s rozlišením 12 MPx a světelností f/2,4. Novinkou je tzv. SuperZoom, což je objektiv s rozlišením 8 MPx, který nabízí až 100x digitální zoom.

Huawei Mate X2 Impressions: I Was Right!

Huawei Mate X2 Impressions: I Was Right!

Do telefonu jsme samozřejmě strčili SIM kartu a používáme jej jako naše hlavní zařízení. Pokud máte jakýkoliv dotaz, právě teď je ta pravá chvíle jej položit. Odpovíme na něj buď zde v komentářích nebo v chystané recenzi. Tato varianta vychází v Číně na přibližně 61 000 Kč.

Co vás zajímá ohledně Huawei Mate X2?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)