Fotomobily mají dle DxOMark nového vládce. Kdo překonal Mate 40 Pro?

Huawei Mate 40 Pro+ DxOMark

Trvalo skoro dva měsíce, než k tomu došlo. Špičkový fotomobil Huawei Mate 40 Pro byl před pár hodinami poražen a v žebříčku serveru DxOMark již není dle testů telefonem s nejlepšími předpoklady pro focení a natáčení. Bude to čínskou firmu mrzet? To asi dost těžko. Překonavatelem a nástupcem je totiž momentálně telefon Mate 40 Pro+, tedy vybavenější model ze stejné řady. Velká spousta lidí po fototestu tohoto mobilu volala a konečně je tady. Nejspíš není náhoda, že k tomu došlo nyní těsně před Vánoci a obecně s velkým odstupem po variantě Mate 40 Pro. Tak či onak jsou ale výsledky konečně zveřejněny. Jak dobře si tedy Mate 40 Pro+ v DxOMark vedl?

Huawei Mate 40 Pro+ DxOMark výsledek

Aktuálně nejvybavenější Huawei telefon (pomineme-li limitku s Porsche Design) získal celkově 139 bodů. Zvedl tím laťku o tři body. U focení dostal Mate 40 Pro+ pochvalu hlavně za dynamický rozsah, zpracování barev, vyvážení bílé, velmi dobrý autofokus, čisté snímky z teleobjektivu a excelentní detaily. Po stránce videí se telefonu podle testů daří hlavně velmi dobře stabilizovat obraz a eliminovat šum. Na podrobné detaily testu Huawei Mate 40 Pro+ v DxOMark můžete mrknout sami. Na závěr dodáme, že oproti modelu bez “pluska” (recenzovali jsme) má tato varianta navíc 8megapixelový periscope telephoto objektiv s desetinásobným optickým zoomem a také hloubkový TOF 3D senzor.

Čekali jste aktuálně na špici žebříčku jiný telefon?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)