HTC představilo nový VR headset Vive Focus Plus. Nepotřebujete k němu PC ani telefon

htc-vive-focus-plus

Společnost HTC na veletrhu MWC 2019 představila nový VR headset Vive Focus Plus. Jedná se o speciální brýle pro virtuální realitu, které obsahují vše potřebné k tomu, abyste je ihned mohli používat. Není potřeba žádné PC pro propojení, ani se dovnitř nevkládá telefon. Nová verze má revoluční ultrazvukové ovladače.

HTC Vive Focus Plus: Nový jednoduše přenosný VR headset pro masy

Paul Brown, generální ředitel HTC pro Evropu

„HTC Vive Focus Plus je dalším krokem v naší snaze nabídnout špičkovou virtuální realitu uživatelům i firmám. Vylepšení, která Vive Focus Plus přináší, dovolí zažít pohlcující světy a realistické simulace i bez výkonného PC.”

K headsetu se nově využívají 6DoF (6 Degrees of Freedom) ovladače, které sledují pohyb uživatele pomocí ultrazvuku. Mají i analogové spouště, takže při interakci s objekty ve VR vyhodnocují i sílu stisku. Uvnitř je AMOLED displej s rozlišením 3K. Nový headset není jen o hrách. Jedná se o přímou konkurenci Oculus Quest.

Společnost se hodně zaměřuje i na společnosti. Uvádějí příklad, kdy VR headset Vive Focus Plus využívají pro výcvik zdravotních pracovníků. Díky novým ovladáčům navíc budou úkony mnohem přesnější. Výkon VR headsetu obstarává Snapdragon 835. Cena nového produktu ještě nebyla oznámena, nicméně HTC alespoň prozradilo, že prodej bude zahájen ve druhém čtvrtletí roku 2019.

Vlastníte nějaký VR headset? Využíváte jej pravidelně, nebo na něj usedá prach?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)