Hry z Xboxu si nově můžete streamovat na telefon či tablet. A to zdarma

hry z xboxu stramovat na telefon

Microsoft si připravil novou Xbox aplikaci pro Androidu, která přináší nejen nový design, ale hlavně se konečně oficiálně spouští možnost streamovat hry z Xboxu na Android telefon či tablet. S touto funkcí se můžete vzdáleně připojit k vašemu Xboxu a hrát hry, které máte doma stažené.  Funguje to podobně jako například vzdálená plocha u PC.

Hry z Xboxu se dají streamovat zdarma. Není třeba Game Pass ani Xbox Live Gold 

Nejedná se o stejnou službu jako xCloud, kterou Microsoft spustil v minulém týdnu. V první řadě je k xCloudu vyžadováno předplatné Game Pass Ultimate a také v tomto případě se hry streamují přímo ze serverů Microsoftu. Xbox Remote Play, jak se novinka nazývá, byla již od minulého roku dostupná Microsoft Insiderům. Nyní se konečně dostává ke každému, kdo vlastní Xbox One konzoli. Nejlepší na tom je fakt, že streamování funguje zdarma.

Introducing a New Way To Share

Introducing a New Way To Share

Kromě toho si můžete v aplikaci Xbox všimnout úplně nového designu, který již vychází z konzolí nové generace Xbox Series X a Series S. Mnohem více se například Microsoft zaměřuje na klipy a nahraná videa či obrázky. Důvodem je to, že na gamepadu k novým konzolím přibude tlačítko pro rychlé nahrávání obsahu a případné rychlé sdílení na sociální sítě. Nová aplikace už je rovněž připravena jako pomocník nastavení nových Xboxů.

Nechybí ani vzdálené instalování her, spravování herní knihovny anebo možnost využít telefon jako dálkový ovladač k Xboxu. Nová aplikace je prozatím dostupná v betaverzi, nicméně stahování není nijak omezeno a kdokoliv si novou verzi může stáhnout z obchodu Play.

Těšíte se na streamování her z Xboxu Series X/S? 

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)