TOPlist

Pozor na ně: 5 nejčastějších způsobů, jak se v létě připravit o mobil (podle ChatGPT)

mobil telefon hrozby léto prázdniny

Začínají letní prázdniny. Čas dovolených u moře či v horách, dovádění na táborech nebo chození na koupaliště za rohem. K takovým aktivitám v dnešní době téměř neodmyslitelně patří také chytré mobilní telefony, které kromě možnosti volání a dopisování poslouží třeba i jako fotoaparát, navigace či multimediální zařízení pro zabití nudy. Léto je také období, kdy je vyšší šance mobilu ublížit nebo o něj úplně přijít. Přinášíme seznam pěti typických hrozeb, které byste měli preventivně co nejlépe eliminovat…

Voda

Příliš mnoho vody může být pro mobilní telefony (zejména ty, které nemají dostatečné krytí IP, ale ani ty vysoce certifikované nemají záruky) velkým nebezpečím. Neopatrné zacházení s telefonem poblíž bazénu, moře nebo při vodních sportech může vést k poškození způsobenému vodou. Problémy může způsobit nejen samotná tekutina, ale třeba i její kyselost, slanost nebo látky jako opalovací krém.

Přehřátí

Při letních teplotách se mobilní telefony mohou přehřát. Ponechání telefonu na přímém slunci nebo v horkém prostředí, jako je uzavřený automobil, může vést k přehřátí a poškození komponent. Absolutně nejvíce v tomto směru trpí baterie. Pokud má telefon pro případy vysoké teploty nějakou ochranu, může například omezit výkon systému nebo přerušit nabíjení.

Nemáte mobil v obalu? Na léto byste jeho použití měli zvážit

Efektivní ochranu před spoustou mechanických nepřátel telefonů může zajistit třeba šikovný obal. Některé chrání jen rohy displeje, s jinými se dá třeba i točit pod vodou.

Písek a prach

Společně s vodou souvisejí s IP krytím, ale technicky jsou samostatnou hrozbou. Písek a prach páchají nejvíce škod na plážích a venkovních prostředích během dovolené. Malé částice mohou proniknout do malých otvorů nebo mezer v telefonu a poškodit vnější nebo vnitřní součásti. A i tady hraje roli třeba i slanost zrnek.

Pády a nárazy

Aktivní dovolená může zahrnovat sportovní aktivity, turistiku nebo jiná dobrodružství, která přináší riziko pádu nebo nárazu telefonu. To může v lepším případě způsobit praskliny či rýhy displeji, v horším případě pak úplné prasknutí, ohnutí nebo fatální poškození.

Ztráta nebo krádež

Telefon můžete v létě ochránit třeba tím, že ho uložíte do kapsy, kabelky či batohu, kde bude v bezpečí před vodou, kamínky nebo přímým dopadem paprsků. Současně je ale potřeba myslet na to, že vaším nepřítelem může být i díra v kapse, špatně zapnutý batoh a nebo šikovná ruka zkušeného kapsáře. Tak pozor.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Se kterými uvedenými hrozbami už máte špatné zkušenosti?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)