Menu

Z Google Hangouts se již nedají posílat SMS a MMS

Jak jsme vás již informovali v březnu, Google se rozhodl, že v aplikaci Hangouts vypne možnost posílat SMS a MMS. Dnes k tomu došlo a většina uživatelů musí přejít na jinou aplikaci.

Hangouts už neumožňuje posílat SMS

Hodně lidí přešlo v minulosti právě na Hangouts díky podpoře SMS. Díky tomu mohli mít konverzaci na jednom místě. Prozatím se neví, jestli jiná komunikační aplikace Google Allo dostane podporu SMS. Jako alternativu pro posílání SMS Google nabízí aplikaci Zprávy pro Android. Aplikace to není špatná, lidem spíše může vadit, že kvůli SMS si budou muset instalovat druhou aplikaci. Posílání SMS podporuje také Messenger od Facebooku nebo Signal, kdy má každý své nevýhody.

Upozornění, že Hangouts ukončí podporu SMS

Upozornění, že Hangouts ukončí podporu SMS

Zajímavé je také to, že pokud máte předplacený Project Fi, nebo Google Voice, tak vám podpora SMS v Hangouts zůstane. Bohužel tyto dvě služby jsou dostupné pouze pro lidi z USA, takže pro většinu lidí se jedná o konec jedné éry.

Hangouts
Hangouts
Developer: Google LLC
Price: Free
Messages
Messages
Developer: Google LLC
Price: Free

Používali jste Hangouts k posílání SMS a MMS?

Zdroj: androidpolice.com.

 

Komentáře

Douber

z aplikace
23.5.2017 12:23

Ani se nedivím. Vždycky první aplikace co po rootu letěla z mobilu. No není to první ani poslední aplikce od Googlu co tvrdě narazila.

PaiaTPC71

23.5.2017 12:35

mně to H. bylo nesympatický už kvůli nepřeložitelnýmu názvu, o kterým ani nevím, co znamená… navíc telefon má nativní systémovou součást na SMS, takže jsem ten H. vůbec nepoužíval a nepoužívám (a ani asociální sítě nepoužívám, nechápu je, nerozumím jim)

Martin P.

23.5.2017 13:30

Hodně lidí přěšlo na Hangout, protože tam převedli Google Talk. První na co se většinou ptali jak zruší spojení na SMS\MMS

Allo není náhradou Hangoutu, protože nepodporuje kontakty bez telefonního čísla. Ale spíš ujednocením aplikace pro volání a SMS\MMS.

optimas

z aplikace
23.5.2017 16:44

Po zrušení Gtalk jsem přešel na Viber a Watsapp a ten nesmysl Howgout nebo jak šel s rootem okamžitě z mobilu. Koho se ptám v okolí nikdo tu kravinu nepoužívá

coozle

z aplikace
25.5.2017 15:32

Jen dobře, to byla hodně slepá ulička kvůli omezenosti jen na hangouts a SMS. Nedávno jsem si koupil BlackBerry Priv a ten má aplikaci BlackBerry Hub. která sjednocuje všechny “kecálky” a podobné komunikační programy, ale ponechá i původní aplikace. Tam by si Google měl vzít příklad. Aplikace funguje, je přehledná, pro jednotlivé zdroje lze přiřadit barevnou kategorii atd.

RSS (komentáře k článku)