Facebook testuje velkou aktualizaci Messengeru, která přináší integraci SMS a podporu více účtů

faceboom messenger

Facebook se chystá na velkou aktualizaci svého Messengeru a testuje ji na některých svých vybraných uživatelích tak, jak to má ve zvyku. Nedávno jste se mohli dočíst, že Messenger projde změnou designu, což už se ve většině případů stalo (pokud ne, podívejte se, zda nemáte zakázané automatické aktualizace).

Facebook opět „vylepšuje“ Messenger. Co bude nového?

Facebook se rozhodl, že jej pošle ve stejných stopách, které nedávno vyšlapal Instagram, tedy obdarováním podpory více účtů. Nicméně tak trochu se domníváme, že se nejedná o krok, který by byl nějak přínosný pro každého uživatele. Spíše si myslíme, že je funkce zaměřena spíše na pracovně marketingové využití, protože právě uživatelé, kteří pracují zejména v oblasti komunikací, často žonglují s mnoha různými účty a potřebují se na nejrůznějších zařízeních přihlašovat ke svým i několika účtům.

Druhým hlavním rysem aktualizace, kterou Facebook právě testuje na vybraných „Androidích subjektech“, je integrace zpráv SMS. V tomto případě se jedná tak trochu o zvláštní krok ze strany Facebooku. Integraci SMS již do své aplikace totiž v roce 2012 přidal, načež ji v listopadu 2013 zase odstranil. Tehdy odstranění Facebook zdůvodnil tím, že byl o integraci SMS zpráv do aplikace velmi malý zájem a tuto možnost téměř nikdo nevyužil.

facebook messenger

Chystaná a současně testovaná aktualizace je samozřejmě oficiální, a je doplněna komentářem:

Millions of people share phones with their family and friends. Until now, there hasn’t been an easy way for people to access their individual Messenger accounts from shared devices. To address this, we’ve launched a feature on Android to enable multiple people to log in and use Messenger from a single phone.

Miliony lidí sdílí telefony se svou rodinou a přáteli. Až dosud zde nebyl žádný snadný způsob, jak lidem zpřístupnit individuální účty Messengeru na sdílených zařízeních. Na tuto adresu jsme na Androidu spustili funkci umožňující více lidem se přihlásit a používat Messenger na jednom telefonu.

Podporu více účtů tak nějak chápeme i nechápeme. Vždyť o řešením takovýchto problémů sdílených zařízení by se měl postarat už sám Android vytvořením několika uživatelských účtů (toho konkrétního zařízení). Integrace SMS je pak z naší strany spíše nepochopená. Zavedení, zrušení, znovu zavedení, tomu opravdu moc nerozumíme. Jak se ale prosadí, bude na samotných uživatelech této sítě.

Zdroj: PA

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)