TOPlist

GTA 6 oficiálně představeno! Trailer vypadá naprosto božsky

gta vi oficiální trailer
  • Rockstar Games konečně oficiálně ukázalo GTA 6
  • Pochlubilo se nám s trailerem, který vypadá naprosto božsky
  • Hra vyjde příští rok

GTA 6, známé také jako Grand Theft Auto VI, bylo konečně po nekonečných spekulacích oficiálně představeno! Společně s oznámením na oficiálním webu a sociální síti X nám studio Rockstar Games dopřálo i fanstasticky vypadající trailer, který odhaluje docela dost podstatných informací. Původně měl mít premiéru až v 15:00 našeho času, avšak v reakci na další úniky se jej Rockstar rozhodl vydat s předstihem.

GTA 6 trailer je konečně tu!

Trailer GTA 6 nám ukazuje naprosto dechberoucí grafický kabátek a je oficiálně potvrzeno, že se vrátíme do dnes již legendárního Vice City. Je až neskutečné, jak grafika vypadá a to i v porovnání s dodnes výborně zpracovaným Red Dead Redemption 2, zejména pokud se podíváme na mimiku obličejů. Navíc se zdá, že se jedná o opravdový gameplay trailer, nikoliv jen technologické demo.

Grand Theft Auto VI Trailer 1

Grand Theft Auto VI Trailer 1

Ačkoliv nám trailer GTA 6 nastínil a vlastně potvrdil mnoho informací, bez úniků bychom byli v příběhu stále poměrně ztracení. Protagonisty, které vidíme v ukázce jsou Jason a Lucia. Právě té je v traileru věnovaná velká pozornost a pravděpodobně si odpykává trest ve vězení. Vůbec poprvé v sérii se tedy setkáváme s hratelnou ženskou hlavní postavou. Rockstar se údajně nechal inspirovat příběhem Bonnie a Clyde, děj se má přitom odehrávat po událostech GTA V. Hlavní dějová linka dle předchozích zpráv zabere okolo 70 – 80 hodin, tedy více než dvojnásobnou porci oproti GTA V. Opět mohu pro srovnání přihodit další hru – třeba třetího Zaklínače, jehož hlavní dějová linka zabere v průměru něco okolo 53 hodin.

V traileru lze spatřit hned několik lokací v čele s legendárním Vice City. To nabídne pořádnou porci večerní zábavy, parádní vozový park, ale i tohoto místa se dotkla vlna sociálních sítí, což trailer dává docela dost najevo. Ukázka bohužel nepotvrdila dřívější spekulaci o tom, že ve hře dočkáme známých postav z dřívějších titulů Grand Theft Auto, jako je třeba Niko Bellic, Gay Tony, Candy Suxx či Bruce Kibutze, ale vyloučit to nelze.

Vše podtrhuje vynikající hudba, konkrétně se jedná o skladbu Love Is A Long Road od Toma Pettyho.

GTA VI Trailer – fotogalerie

Klíčové informace z traileru GTA 6:

  • Dvě hlavní postavy – Jason a Lucia
  • Návrat do legendárního Vice City
  • Nádherné grafické zpracování
  • Parádní mimika obličejů
  • Realistická fyzika a vylepšená voda

Co trailer na GTA VI nepotvrdil?

O tom, že studio na na GTA 6 pracuje víme už dlouho, a to nejen díky loňskému úniku, který nemá v popkulturním žánru obdoby, ale také díky Rockstaru samotnému, který vývoj před nějakou dobou potvrdil na svém oficiálním webu.

Ačkoliv to Rockstar v traileru ani na oficiálním webu oficiálně nepotvrdil, GTA VI poběží na enginu RAGE, na němž je postaveno i GTA V, v jeho nejpokročilejší podobě jsme ho mohli zahlédnout i v Red Dead Redemption 2, avšak ani u něj nekončíme. Oproti posledním titulům má mít GTA 6 propracovanější fyziku a to včetně lepší deformace vozidel, která byla paradoxně lepší v GTA IV, nežli v GTA V. V neposlední řadě nabídne nový RAGE engine také realističtější vodu, ve hře mají být rovněž mnohem chytřejší NPC.

Mapa GTA 6, respektive její velikost má činit neskutečných 360 kilometrů čtverečních. Pokud si nedokážete udělat představu, GTA V disponuje základní mapou o velikosti 80 kilometrů čtverečních a Red Dead Redemption 2 má mapu o velikosti 31 kilometrů čtverečních. A kolik vlastně stojí vývoj GTA 6? Dle leakera, který zveřejnil gameplay záběry z GTA VI by se měly náklady vyšplhat ke dvěma miliardám dolarů včetně marketingu. Půjde tedy suverénně o nejdražší titul v celé videoherní historii.

Kdy vyjde GTA 6?

Přesné datum vydání si Take-Two společně s Rockstarem zatím nechávají pro sebe, ale je jisté, že GTA 6 vyjde v roce 2025, jak ostatně ukázal i samotný trailer.

Nedávno se objevila také spekulace o tom, že GTA 6 zamíří jako první na konzole Xbox Series a Playstation 5, verze pro PC má být opožděna kvůli problémům s vývojem. Snad situace nedopadne stejně jako u GTA V, kde na počítače vyšlo po více než dvou letech od představení na konzole.

GTA 6 na PS4 ani Xbox One podle očekávání nevyjde. Studio by se muselo uchýlit k příliš velkým ústupkům, navíc soudě dle toho, jak hra vypadá na obrázcích a v traileru jsem sám zvědav, jak poběží na aktuální generaci konzolí, a zda nám dá Rockstar na výběr z výkonnostních módů. U takové hry bych dal rozhodně přednost 60 fps.

Článek postupně doplňujeme o další informace…

Tak co říkáte na ukázku GTA 6?

Zdroj: X Rockstar Games, oficiální web Rockstar Games, YouTube kanál Rockstar Games

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)