TOPlist

Google se chystá změnit název a logo aplikace Telefon. Proč to děla?

Google Telefon nové logo název

Google nedávno zpřístupnil svoji aplikaci Telefon i pro ostatní zařízení s Androidem mimo svůj vlastní Pixel. Zdá se, že Google má teď se svojí aplikací Telefon velké plány a připravuje nové logo i název samotné aplikace. Co Google sleduje tak velkou změnou identity svojí aplikace na volání?

Někteří uživatelé si v poslední době na YouTube všimli zvláštní reklamy na aplikaci Google Telefon. Google nedávno zpřístupnil aplikaci téměř pro všechny telefony s Androidem, takže teď rád propaguje jedinečné funkce svojí aplikace. Například schopnost nalezení identity volajícího, když číslo nemáte uložené v telefonu. Na screenshotu reklamy ale můžeme vidět název aplikace „Google Call“ tedy „Google Volání“ a nové je i logo. Samotný fakt, že si Google zadal reklamu na svoji aplikaci značí, že má nyní zájem na jejím rozšíření. Dlouhé roky přitom aplikace Google Telefon sloužila zejména pro telefony řady Google Pixel.

Pravděpodobná nová ikona aplikace Google Telefon se podobá stylu, ve kterém byly nedávno změněny všechny ikony kancelářského balíčku Google Workspace. Je otázkou, jestli připravované nové logo a název aplikace Google Telefon souvisí s příchodem nějakých nových funkcí nebo je jen součástí celkové změny firemní identity. Nedávno se spekulovalo například o příchodu funkce pro nahrávání hovorů. Nám v česku by pravděpodobně ke štěstí stačilo, kdyby Google přinesl některé z vychytaných funkcí dostupných v USA. Aplikace tam díky Google Asistentu dokáže za vás například „vystát frontu“ při čekání na operátora nějaké informační linky nebo příjme hovor od neznámého volajícího a zjistí od něj proč volá.

Phone by Google
Phone by Google

Co říkáte na nové ikony Google aplikací?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)