Google přejmenoval G Suite na Workspace a změnil ikony k nepoznání

G suite Google Workspace prejmenovani

Google provedl další velké zemětřesení v názvech a logice svých služeb. Firemní řešení Google aplikací dnes známé jako G Suite změnilo svůj název na Google Workspace. Jaké další změny přijdou se změnou názvu a jak se to dotkne stávajících uživatelů?

Někteří si možná ještě pamatují dlouhé roky, kdy se balík služeb Google pro firmy jmenoval Google Apps. V roce 2016 pak došlo přejmenování na G Suite. Nyní Google přichází s názvem Google Workspace, který má evokovat větší propojenost jednotlivých kancelářských aplikací. V tomto duchu se nesou i funkční změny, které Google představil zároveň s novým jménem. Místo dosavadních jednotlivých aplikací má teď celý balík působit více jednotným a uceleným dojmem. A to jak po stránce designu, tak po stránce funkčnosti.

Přímo v okně Google Chatu bude například možné jednoduše a okamžitě vytvořit nový dokument pro všechny, kteří jsou ve skupině. Při kolaboraci nad Google dokumentem zase budete moci jedním kliknutím zahájit video hovor se všemi spolupracovníky. Změn jako jsou tyto má být v každé aplikaci mnoho. Google se také pokusil sladit vizuální styl a výsledkem toho jsou i nové ikony pro aplikace Gmail, Disk, Dokumenty, Meet a Kalendář. Ikony mají sice sjednocený vizuální styl, ale takto velká změna letitého designu ikon aplikací jako Gmail nebo Kalendář se nejspíš neobejde bez určité kontroverze. Google s přejmenováním na Google Workspace také mírně upravil cenové plány, aby lépe pokryl různě velké společnosti.

Let’s show a little design love for Google Workspace

Let's show a little design love for Google Workspace

Preferujete kancelářský balík od Googlu nebo Microsoftu?

Zdroj: Google blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)