Google potvrdil konec Hangouts. Uživatelé ale dostanou přístup k novým aplikacím

hangouts konec meet chat

O víkendu jsme informovali o tom, že se plánuje vypnutí Google Hangouts. A to na rok 2020. Tyto informace pocházely ze zdroje serveru 9to5google. Nešlo tedy o oficiální stanovisko společnosti. Nicméně to se nyní změnilo a k Hangouts se vyjádřil produktový ředitel Hangouts i mluvčí společnosti Google. Původní zprávy byly pravdivé, Hangouts opravdu končí, ale přesné datum konce v tuto chvíli není známo. Prozradila se totiž jedna klíčová novinka, která potěší uživatele Hangouts.

Konec Hangouts potvrzen: Uživatelé ale budou moct přejít na aplikace Chat a Meet

Nejprve se ke konci Hangouts vyjádřil Scott Johnston, který potvrdil to, že konec Hangouts je v plánu, ale definitivní datum vůbec nepadlo a rok 2020 neplatí. Prozradil to, že Hangouts skončí, jakmile všechny uživatele převedou na Hangouts Chat a Hangouts Meet. To je hodně překvapivá zpráva. Protože tyto dvě aplikace jsou momentálně dostupné pouze pro G Suite Business účty.

I původní zpráva serveru 9to5google tvrdila to, že se uživatelé k těmto dvěma službám nedostanou. Slova Scotta Johnstona následně potvrdil i mluvčí společnosti Google, který řekl, že v roce 2017 představili nové služby Hangouts Chat a Hangouts Meet, které byly určeny pro business sféru. Brzy ale budou dostupné i klasickým uživatelům. Google bude podporovat klasický Hangouts do té doby, než všechny uživatele přesunou na tyto nové aplikace.

Hangouts
Hangouts
Google Chat
Google Chat
Google Meet - Secure Video Meetings
Google Meet - Secure Video Meetings

Potěšila vás nové informace ohledně Hangouts? Těšíte se na Chat a Meet?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)