TOPlist

Google potvrdil konec Hangouts. Uživatelé ale dostanou přístup k novým aplikacím

hangouts konec meet chat

O víkendu jsme informovali o tom, že se plánuje vypnutí Google Hangouts. A to na rok 2020. Tyto informace pocházely ze zdroje serveru 9to5google. Nešlo tedy o oficiální stanovisko společnosti. Nicméně to se nyní změnilo a k Hangouts se vyjádřil produktový ředitel Hangouts i mluvčí společnosti Google. Původní zprávy byly pravdivé, Hangouts opravdu končí, ale přesné datum konce v tuto chvíli není známo. Prozradila se totiž jedna klíčová novinka, která potěší uživatele Hangouts.

Konec Hangouts potvrzen: Uživatelé ale budou moct přejít na aplikace Chat a Meet

Nejprve se ke konci Hangouts vyjádřil Scott Johnston, který potvrdil to, že konec Hangouts je v plánu, ale definitivní datum vůbec nepadlo a rok 2020 neplatí. Prozradil to, že Hangouts skončí, jakmile všechny uživatele převedou na Hangouts Chat a Hangouts Meet. To je hodně překvapivá zpráva. Protože tyto dvě aplikace jsou momentálně dostupné pouze pro G Suite Business účty.

I původní zpráva serveru 9to5google tvrdila to, že se uživatelé k těmto dvěma službám nedostanou. Slova Scotta Johnstona následně potvrdil i mluvčí společnosti Google, který řekl, že v roce 2017 představili nové služby Hangouts Chat a Hangouts Meet, které byly určeny pro business sféru. Brzy ale budou dostupné i klasickým uživatelům. Google bude podporovat klasický Hangouts do té doby, než všechny uživatele přesunou na tyto nové aplikace.

Hangouts
Hangouts
Google Chat
Google Chat
Google Meet (original)
Google Meet (original)

Potěšila vás nové informace ohledně Hangouts? Těšíte se na Chat a Meet?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)