TOPlist

9 tipů pro používání aplikace Google Duo

tipy a triky aplikace Google Duo

Google Duo je komunikační služba zprostředkovávající video i hlasové hovory a zasílání krátkých video či audio zpráv. Svou popularitu si u uživatelů vydobyla zejména jednoduchým ovládáním a kvalitním video přenosem i při horším připojení k internetu. Pojďme se nyní podívat na několik tipů a triků, které mohou práci v rámci aplikace Google Duo usnadnit.

Google Meet
Google Meet

Aplikace Google Duo a možnosti nastavení

#1 Úspora dat

Úvodní odstavec již zmínil jednu z hlavních předností aplikace Google Duo, kterou je zprostředkování kvalitních videohovorů i při pomalejším připojení k internetu. K tomuto účelu lze navíc využít režim úspory dat, který kvalitu dále přizpůsobí vašim aktuálním podmínkám. Lze se k němu dostat prostřednictvím „Nastavení“ schovaném pod ikonou tří teček na úvodní obrazovce.

#2 Správa notifikací

Pokud chcete mít neustále přehled o tom, co se v aplikaci děje a zda nemáte nějaký zmeškaný hovor nebo vám nepřišla zpráva, můžete využít také možnosti zasílání notifikací. Ty si je možné přizpůsobit v nastavení pod volbou „Oznámení“.

#3 Aplikace Google Duo a tmavý režim

Ani aplikace Google Duo pak neunikla trendu tmavého režimu. Pokud tedy preferujete tuto formu zobrazení, můžete si ji buď sami nastavit, nebo využít možnosti změny podle aktuálního stavu baterie. Přizpůsobení opět najdete v nastavení, tentokrát pod volbou „Vybrat motiv“.

Aplikace Google Duo a videohovory

#4 Zasílání video, audio a obrázkových zpráv

Zasílání video/audio zpráv v rámci aplikace Google Duo je velice užitečnou vlastností, kterou lze využít v případě, kdy volaný účastník zrovna nepřijímá hovor, nebo není k dispozici. Můžete mu tak celkem snadno zanechat video vzkaz například s prosbou o zavolání zpět. K samotnému nahrání pak lze přistoupit třemi způsoby. Prvním z nich je delší podržení kontaktu v hlavní nabídce, kde stačí v rámci dialogového okna kliknout na položku „Nahrát zprávu“.

Druhou možností je pak tlačítko „Poslat zprávu“, které se nachází na obrazovce, jež se zobrazí pro rozkliknutí kontaktu. Poslední variantou je pak přejetí prstem směrem dolů na domovské obrazovce. Tímto způsobem můžete zaslat jak audio, tak video a obrázkovou zprávu, fungující na principu Instagram příběhů. Během nahrávání nebo focení pak lze využít několik filtrů a efektů.

#5 Skupinové hovory

Nástroje pro videokomunikaci bývají v mnoha případech využívány pro takzvané skupinové hovory. Aplikace Google Duo k tomuto účelu využívá tlačítko na úvodní obrazovce označené „Vytvořit skupinu“. Nástroj vás následně vyzve k výběru kontaktů, jejichž limit je aktuálně stanoven na 11 spoluúčastníků. Skupinu pak lze vytvořit také při zobrazení konkrétního profilu kliknutím na ikonu tří teček v horní části obrazovky.

#6 Sledování historie hovorů

Detail kontaktu mimo již zmíněné možnosti nabídne také přehled historie v podobě zmeškaných i uskutečněných hovorů, jejich délky nebo historie zasílaných zpráv. Historii je pak možné také smazat delším podržením kontaktu na hlavní obrazovce a zvolením možnosti „Smazat historii v aplikaci Duo“.

#7 Blokace uživatele

Podobně jako Messenger a další komunikační platformy také Google Duo umožňuje blokovat uživatele. Pokud byste chtěli k tomuto kroku přistoupit, můžete tak učinit přes nastavení a volbu zablokovaní uživatelé. Zde pak už jen stačí kliknout na tlačítko se symbolem plus v pravém horním rohu. Stejně tak lze tuto volbu nalézt při delším podržení kontaktu na hlavní obrazovce nebo při zobrazení profilu pod ikonou tří teček.

#8 Odkaz kontaktu na domovské obrazovce

Pokud aplikaci Google Duo používáte často, můžete ocenit také možnost přidat si své oblíbené kontakty na domovskou obrazovku zařízení a být tak s nimi neustále ve spojení. Lze tak učinit prostřednictvím delšího podržení kontaktu, nebo po zobrazení detailu profilu.

google duo kontakt na plochu

#9 Hovory přes aplikaci Telefon

Podobným zjednodušením pak může být také možnost využití aplikace Telefon, prostřednictvím které bývají prováděny běžné telefonní hovory. Jedná se o integrovanou funkci Dua, není proto nutné nic zapínat ani povolat. Stačí prostě klasicky otevřít aplikaci, zobrazit příslušný kontakt a kliknout na možnost „Videohovor v aplikaci Duo“, nebo „Hlasový hovor v aplikaci Duo“.

google duo aplikace telefon

V současnosti Google avizuje také další novinky, kterými by měla v dohledné době aplikace pro videohovory Google Duo disponovat. Patří mezi ně například vytvoření snímku volajících během hovoru. Poměrně novou funkcí je také zasílání samolepek, ke kterým se lze dostat opět pomocí potažení směrem dolů na úvodní obrazovce.

Používáte pro videohovory Google Duo, nebo jiné aplikace?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)