Čtyři nové funkce v komunikátoru Google Duo

Google Duo

Aplikace Google Duo se v časech koronaviru snaží přidat nové funkce. V posledních týdnech se kvůli potřebě vizuálního kontaktu k videokomunikátoru z dílny Googlu přihlásilo více než 10 milionů nových uživatelů. Google se proto rozhodl zjednodušit a zlepšit tuto náhražku osobního styku během karantény.

Google Meet
Google Meet

Prvním vylepšením je nový kodek pro přenos videa. Google Duo už delší dobu používá funkci, která kompenzuje výpadky zvuku během hovoru. Tento nový kodek je méně náročný na datové přenosy a zvládne tak fungovat i při slabším připojení. Druhým vylepšením je přidání funkce na vytvoření snímku obrazovky. Díky ní si můžete vytvořit fotku ze svého videohovoru.

Třetí vylepšení zvyšuje limit pro počet účastníků videokonference. Dosavadní limit byl 8 účastníků, teď už jich může přes Google Duo komunikovat až 12. Poslední přidanou funkcí je možnost poslat někomu nálepku se vzkazem, že na něj myslíte. Během společenského odstupu v posledních týdnech přes Duo lidé posílají o 180 procent více vzkazů než dříve.

Jakou aplikaci používáte na videohovory vy?

Zdroj: Android-user.de

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)