TOPlist

Google Pixel 8a už se nemusí ani představovat. Víme o něm vše, zřejmě se představí i v Česku!

google pixel 8a únik
  • Google Pixel 8a se stal terčem úniků už před několika měsíci
  • Nyní nám server Android Headlines přináší kompletní specifikace
  • Telefon nabídne lepší displej, výkonnější čip i větší baterii

Očekávaný smartphone Google Pixel 8a, jehož uvedení na trh je naplánováno na 14. května (alespoň dle posledních spekulací), se odhaluje s předstihem v celé své kráse. První zmínky o telefonu jsme mohli zaznamenat už před několika měsíci a v poslední době se diskutuje spíše o detailech. Server Android Headlines nám nyní přináší kompletní specifikace.

Pixel 8a bude poháněn procesorem Tensor G3, stejně jako jeho předchůdce. To není žádné překvapení. Displej bude mít úhlopříčku 6,1 palce a nabídne Full HD+ rozlišení, samozřejmě se jedná o OLED. Oproti Pixelu 7a se ale dočkáme vylepšení v podobě 120Hz obnovovací frekvence a maximálního jasu 2 000 nitů, což je na budget vlajku velmi slušná hodnota.

Kapacita baterie se mírně zvýší z 4 385 mAh na 4 492 mAh. Google uvádí ve svých materiálech výdrž až 24 hodin běžného používání a 72 hodin v úsporném režimu. Samozřejmostí je rovněž podpora bezdrátového nabíjení Qi.

Překvapením může být pro někoho délka softwarové podpory. Pixel 8a dostane sedm let aktualizací operačního systému a dostane se tak na úroveň dražších bratříčků. Co se týče fotoaparátů, počítáme s 64MP hlavním snímačem s OIS, 13MP ultraširokoúhlým objektivev a 13MP selfie kamerou. Zde tedy žádný posun oproti Pixelu 7a není.

google pixel 8a

 

Pixel 8a bude dostupný ve čtyřech barvách: Obsidian, Porcelain, Bay a Aloe (dříve označovaná jako Mint), přičemž 128GB bude nabízena za 499 USD (asi 11 600 korun bez daně), za dvojnásobné úložiště zaplatíme za 559 USD (asi 13 000 korun bez daně). Podle dostupných informací Kamily Wojciechowské, bude nový telefon dostupný i v České republice. To by mohlo teoreticky znamenat, že u nás Google otevře svůj obchod a zpřístupní v tuzemsku i ostatní produkty.

Jak se těšíte na Google Pixel 8a?

Zdroj: AndroidHeadlines

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)