Google Pixel 6 nebo Samsung Galaxy S21? Tohle jsou 4 zásadní rozdíly

google pixel 6 vs. Samsung galaxy s21

Už dlouho jsme tu neměli mobil, který by měl tak odlišná hodnocení jako právě nejnovější mobil od Googlu. Přesto je Google Pixel 6 podle našeho názoru velmi povedený telefon. Díky tomu, že se ale blíží Galaxy S22 poměrně zásadně spadla cena letošní vlajkové lodě jihokorejského giganta – Galaxy S21. Telefony se dají tedy sehnat za přibližně stejné peníze, takže jsme se podívali na zásadní rozdíly mezi oběma modely.

Obsah článku

4 důvody, proč si koupit Google Pixel 6

4 důvody, proč si koupit Samsung Galaxy S21

Proč si koupit Pixel 6 místo Galaxy S21?

1. Větší displej

Kdyby nám před rokem někdo řekl, že Google vyrobí telefon s větším displejem než má vlajkový Samsung, považovali bychom ho za blázna. Taková je ale nyní realita. Rozdíl je sice jen 0,2 palce, avšak pokud si telefony dáte vedle sebe, zjistíte že je Pixel 6 ve skutečnosti o dost větší než Galaxy S21.

2. Lepší hlavní fotoaparát

S tímhle nemusí asi všichni souhlasit. Je ale fakt, že má Google Pixel 6 fantastický hlavní fotoaparát s věrným barevným podáním, skvělou porcí detailů a také lepší video. To jsme také otestovali v našem fototestu. Samsung však nabídne třeba teleobjektiv, který je u Googlu doménou pouze dražší Pro varianty.

3. Delší softwarová podpora

Dlouho jsme se rozmýšleli, zda sem tento bod vůbec přidávat. Google totiž slibuje u svých nových telefonů minimálně 3 hlavní aktualizace systému a 5 let bezpečnostních záplat, zatímco u Galaxy S21 můžeme počítat také se třemi hlavními aktualizacemi, ale bezpečnostní aktualizace bude dostávat o rok méně. Tento bod je tedy určen především uživatelům, kteří si kupují telefon s tím, že jej mohou mít klidně 4 nebo 5 let, kde může tento detail hrát svou roli.

4. Android 12 a jeho vychytávky

Jasně, Samsung Galaxy S21 brzy dostane (nebo možná už dostal, pokud tento článek čtete v budoucnosti) rovněž Android 12 s nadstavbou One UI 4, ovšem některé exkluzivní vychytávky si Google nechal pro sebe jako třeba nástroj Kouzelná guma či funkce Živý překlad, který konečně funguje i v češtině. Pokud po nich tedy toužíte, je čas vyrazit na Google Store a přemýšlet nad barevnou variantou, než nad tím, zda si nekoupit raději Galaxy S21.

Proč si koupit Galaxy S21 místo Pixelu 6?

1. Kompaktnější rozměry

Jak již bylo řečeno, Samsung Galaxy S21 je kompaktnější. Je téměř o 40 gramů lehčí, což při každodenním používání poznáte, takže zde záleží jen na vašich preferencích, zda dáváte přednost větším či menším mobilům. Pokud tomu totiž stále nemůžete uvěřit, Pixel 6 je opravdu velký kus zařízení.

2. Teleobjektiv

Zatímco Google Pixel 6 nabízí pouze hlavní a ultraširoký snímač, Samsung Galaxy S21 přidává k těmto dvěma ještě 64Mpx teleobjektiv což může být pro jedince, kteří jim fotí často a rádi stěžejní. Ti však snad ani o základním Pixelu nepřemýšlí a pokukují po Pro verzi. Jen naznačujeme, že za stejnou cenu dostanete u Samsungu jeden fotoaparát navíc.

3. Rychlejší čtečka otisků prstů

Pokud si telefony porovnáte vedle sebe, zjistíte že má Samsung mnohem rychlejší čtečku otisků prstů. Google se již k problému stihl vyjádřit a sdělil, že jejich telefon využívá vylepšené bezpečnostní algoritmy, což může v některých případech vést k pomalejšímu snímání. Přestože na internetu naleznete spoustu uživatelů, kteří si na tento problém stěžují není pomalejší čtečka ve skutečnosti nijak zvlášť závažným problémem a po pár dnech používání budete tento fakt ignorovat. Je však důležité jej zmínit.

4. Podpora 5G

Google Pixel 6 sice podporuje 5G sítě, avšak ne u nás. Zkoušeli jsme ho chytit v Praze i Karlových Varech, kde na ostatních telefonech normálně funguje a bez úspěchu. U Galaxy S21 se s podobným problémem samozřejmě nesetkáte a sítě páté generace budete moci normálně používat.

Google Pixel 6 Vs Samsung Galaxy S21! (Comparison) (Review)

Google Pixel 6 Vs Samsung Galaxy S21! (Comparison) (Review)

Jaký rozdíl je pro vás zásadní?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)