Jak fotí Google Pixel 6? Fotky Prahy, přírody i noční režim

google pixel 6 fototest

Pokud pravidelně sledujete náš web, nemohlo vám uniknout, že Google představil nové telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro. První jmenovaný nám minulý týden konečně přistál do redakce, a tak ho pro vás už nějakou dobu intenzivně testujeme. Kromě zcela nového designu, 90Hz OLED displeje, vlastního čipsetu Google Tensor nebo systému Android 12 s několika skvělými vychytávkami se můžeme těšit také na zcela nový hlavní foto snímač.

Obsah článku

Google Pixel 6 má zcela nový 50Mpx snímač

Google poprvé od roku 2017, kdy byl představen Pixel 2 přinesl nový hlavní snímač pro fotoaparát. Až doposud jsme se museli spokojit s 12Mpx snímačem, který produkuje i v dnešní době velmi dobré fotografie, avšak v některých situacích mu v případě loňského Pixelu 5 začal docházet dech. Přitom právě Pixely jsou považovány za jedny z nejlepších fotomobilů, a to především díky skvělé práci umělé inteligence. Berte prosím na vědomí, že fotky v článku slouží pouze jako ukázka a nachází se zde pouze zlomek fotografií z celého fototestu. Pokud si chcete prohlédnout všechny fotografie a videa v plné kvalitě, včetně nastavení foťáku, připravili jsme pro vás veřejnou galerii v Google Fotkách.

Specifikace fotoaparátu Google Pixel 6

  • 50Mpx hlavní fotoaparát, světelnost f/1,85, OIS, laserový autofocus
  • 12Mpx ultraširoký fotoaparát, světelnost f/2,2, úhel 114 stupňů
  • Dual-LED blesk, Pixel Shift, Auto-HDR
  • 4K video při 30/60 fps, 1080p video až při 240 fps

Nový 50Mpx hlavní fotoaparát Pixelu 6 disponuje optickou stabilizací, světelností f/1,85 a ve finále produkuje 12,5Mpx snímky. Bohužel zatím není možné fotit v 50Mpx rozlišení a nejsme si jistí, zda to Google někdy umožní. Pojďme ale konečně na samotné snímky z hlavního snímače. Ten ultraširoký nás tolik neoslnil, což se dozvíte v plnohodnotné recenzi a teleobjektiv v klasické verzi Pixelu 6 bohužel chybí.

Fotografie nových Pixelů mají tradičně věrné podání barev, ačkoliv kontrast je o něco vyšší. Vyvážení bílé si můžete sami upravovat, ale pro účely testu jsme fotili jako většina uživatelů. Vše tedy pouze v základním nastavené na automat, řízeno pomocí umělé inteligenci. Při porovnání fotek z Pixelu 5 a Pixelu 6 je vidět, že se Google udělal s novým fotoaparátem správné rozhodnutí. Fotoaparát dokáže zachytit mnohem více detailů a fotky jsou mnohem ostřejší.

Google Pixel 6 fotografie noční režim

Samozřejmě nelze opomenout ani skvělý noční režim, který patří k absolutní špičce. Fotografie, které vidíte jsou ve skutečnosti focené ve velmi špatných světelných podmínkách (až úplné tmě), přesto v nich vidíme detaily a barvy, které okem neuvidíte ani náhodou. Potěší také fakt, že se Pixel 6 nesnaží dělat z noci den.

Petr Mišák, zakladatel Svět Androida

Jako dlouholetý uživatel Google telefonů jsem z nového Pixelu 6 nadšený, ale zároveň zklamaný. Telefon je opravdu rychlý, což se tak nějak očekávalo, ale na můj vkus už dost velký, a i při focení hůře ovladatelný. Fotoaparát ale příjemně překvapil hlavně v noci. Tam, kde Pixel 5 už nasazoval režim nočního focení, si Pixel 6 vystačil s běžným režimem a je to znát. 

Google Pixel 6

Google Pixel 6

8.0
  • Displej 6,4", AMOLED, 2400 x 1080 px
  • Procesor Google Tensor
  • RAM 8 GB
  • Fotoaparát 50 + 12 Mpx
  • Baterie 4614 mAh
  • Cena 16 500 Kč

Google Pixel 6 záznam videa

Google se na své konferenci Pixel Fall Launch nechal hned několikrát slyšet, že byl kromě fotografií výrazně vylepšený také záznam videa. Na svědomí to má samozřejmě nový snímač a vlastní čipset Google Tensor. A výsledek? Ten je jednoznačně nadprůměrný. Pixel 6 točí za dobrého osvětlení skvělá videa, přičemž i optická stabilizace funguje dobře a rozhodně jde o jeden z nejlépe natáčejících Android telefonů. Čekali jsme však, že když má Google konečně vlastní čipset a nový fotoaparát, přiblíží se v této kategorii novým iPhonům. A to se bohužel nestalo. Jablíčkáři mají tedy opět rybníček sami pro sebe.

Jak natáčí Google Pixel 6 (4K 30 snímků)

Jak natáčí Google Pixel 6 (4K 30 snímků)

O této problematice se ve svém videu zmínil také technologický YouTuber mrwhosetheboss, konkrétně v čase 17:35.

Google Pixel 6 Pro vs iPhone 13 Pro CAMERA Test.

Google Pixel 6 Pro vs iPhone 13 Pro CAMERA Test.

Pokud vám toto srovnání nestačilo, nedávno vyšla také naše recenze na Google Pixel 6, kde se mimo to jak fotí díváme na zoubek také ultraširokému fotoaparátu a různým exkluzivním funkcím. Dejte nám do komentářů dejte vědět, co si o fotoaparátu nových Pixelů myslíte.

Jak na vás působí Google Pixel 6 a jeho foťák?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Petr Mišák
Spoluautor článku - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)