Google Pixel 6 dorazil do redakce. Mrkněte na první fotky a ptejte se na cokoliv

Google Pixel 6

Poté co Google představil své nové telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro jsme neváhali a objednali je i do naší redakce. Po necelých dvou týdnech nám konečně dorazila alespoň základní varianta a my se nemůžeme dočkat až se s vámi podělíme o plnohodnotnou recenzi. Na tu je ale nyní ještě brzy. Pojďme se však podívat alespoň na obsah balení a naše první dojmy.

Google Pixel 6 dorazil do redakce

Obsah balení je nyní po vzoru iPhonů i Samsungů velice tenký. Důvod je přitom zřejmý. K telefonu totiž nedostaneme nabíjecí adaptér a budeme se muset spokojit s kabelem, sponkou na vysunutí SIM karty a několika brožurkami. Alespoň že Google nezapomněl na dnes již tradiční redukci USB-A/USB-C, která se v některých situacích může velice hodit.

Google Pixel 6 specifikace:

  • 6,4″ AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz
  • 50Mpx hlavní snímač + 12Mpx ultraširoký fotoaparát
  • 4 600mAh baterie se 30W kabelovým a 21W bezdrátovým nabíjením
  • čipset Google Tensor
  • 8 GB RAM
  • 128/256GB úložiště
  • systém Android 12
  • cena 649 EUR (16 500 Kč)

Telefon je pocitově oproti Pixelu 5 o dost větší a ani pro urostlejší pány jej nebude snadné ovládat pohodlně jednou rukou. Recenzenti v zahraničí si stěžují na to, že se pod modulem fotoaparátů zachytává prach a nečistoty, což můžeme jen potvrdit. Po pár dnech používání jsme toto místo už několikrát čistili. Abychom jej ale jen nehanili, velký skok je znát zejména ve fotoaparátech, který měl už předchozí Pixel nadprůměrný, ačkoliv se jednalo o snímač z Pixelu 2. Nový 50Mpx fotoaparát je prostě znát a zejména v noci vidíme obrovský posun.

Telefony Pixel 6 jsme objednali hned dva, přičemž po ruce máme zatím barevnou variantu Sorta Seafoam, která podle nás vypadá velice dobře, ač je poměrně nenápadná. Každým dnem by nám měla dorazit taktéž varianta Kinda Coral, která je poněkud výraznější a tak budou v našich nadcházejících článcích pózovat obě dvě verze. Pokud byste si sami chtěli nové Pixely objednat a nevíte jak na to, můžete využít našeho podrobného návodu. Plnohodnotná recenze už je venku, takže pokud jste měli nějaké dotazy, měla by vám na většinu odpovědět.

Co vás nejvíce zajímá ohledně nových Pixelů?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)