Google oficiálně představil novinky pro Chrome, uvidíme je do konce roku

sdílení odkazů chrome

Google v tomto týdnu na svém blogu oficiálně představil chystané novinky pro svůj internetový prohlížeč Google Chrome. Nové funkce slibují lepší organizaci otevřených karet, více možností pro přizpůsobení vzhledu prohlížeče a integraci nástrojů pro efektivnější práci. Změny se pak dotknou nejen mobilní ale i desktopové verze Chromu.

Přehlednější a rychlejší práce s kartami

První novinkou je takzvané seskupování karet prohlížeče. Určitě jste se již někdy setkali se situací, kdy jste jich měli otevřených tolik, až jste se v nich začali ztrácet. Google Chrome by nyní měl umožnit tyto záložky třídit do skupin. Pokud tak hledáte více druhů informací, například ubytování ve dvou různých městech, nemusíte, jíž projíždět padesát otevřených karet nýbrž jen vámi setříděnou skupinu. Skupiny pak snadno vytvoříte přetažením jedné karty přes druhou.

Vylepšení správy karet se dočkají také uživatelé desktopové verze Google Chrome. Zde najde využití zejména u těch, kteří při práci rádi otevírají větší množství karet najednou. Až doposud prohlížeč v případě velkého množství otevřených záložek po najetí myší zobrazovat pouze název dané stránky. Ten by měl být nově doplněn o URL a v blízké době také ikonu webu.

záložky google chrome

Snazší sdílení a rychlejší vyhledávání

Mezi další slibované funkce pak patří snadné sdílení odkazů napříč desktopovou a mobilní verzí Google Chrome, kterou jsme avizovali již před nějakou dobou. Díky této novince si již nemusíte složitě přeposílat odkazy pomocí aplikací třetích stran. Nasdílíte ho přímo v nastavení prohlížeče, a to s jakýmkoliv zařízením, kde je zapnutá synchronizace.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Chrome se v nové mobilní i desktopové verzi pochlubí vylepšeným vyhledáváním. Výsledky se nyní zobrazí ve výpisu vyhledávací lišty, aniž byste museli svou volbu potvrzovat. Výsledky svého oblíbeného sportovního týmu si tak můžete prohlédnout hned po zadání specifikace zápasu. To dělá vyhledávání informací na internetu ještě o něco snazší a rychlejší.

vyhledávač google

Překladač a uzpůsobení vzhledu Google Chrome

Příjemnou změnou bude integrace Google Translate přímo do vyhledávací lišty prohlížeče, kde bude v případě nutnosti reagovat na potřeby uživatele. Stejně tak se k překladači dostanete přes hamburgerové menu v pravé části obrazovky. Posledním přidaným prvkem je pak možnost přizpůsobení barevného vzhledu prostředí. Na výběr je celá řada, nejen, pastelových odstínů, jejichž cílem je vytvořit přátelštější a přívětivější prostředí pro zpříjemnění pracovního odpoledne.

Všechny zmíněné novinky by se v prohlížeči měly objevit již v průběhu podzimu 2019. Vývojáři avizují ještě další vylepšení, které by měl Google Chrome do konce roku předvést, konkrétní datum vydání však prozatím zůstává utajeno.

Těšíte se na novinky v Google Chrome?

Zdroj: Blog Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)