Google Nest Hub 2 má spoustu vychytávek a hlídá kvalitu spánku díky radaru. Cena příjemně překvapila

Google Nest Hub 2 představení

Představení Nest Hub 2 provedl Google bez velkých fanfár, ale novinka vypadá velmi slibně. Známe všechny parametry a senzory, kterými je zařízení vybaveno. Nejvíce překvapivá je ale asi cena Google Nest Hub 2. Nejnovější přírůstek do rodiny chytrých reproduktorů Google bude totiž stát mnohem méně než jeho předchůdce, když přišel na trh. Kolik nás bude stát centrum chytré domácnosti Nest Hub 2 u nás?

Google nečekaně představil chytrý displej s reproduktorem Nest Hub 2. Stejně jako u první generace bude Nest Hub 2 disponovat 7“ displejem o rozlišení 1024×600. K senzoru okolního osvětlení přibyl ještě senzor schopný snímat teplotu okolního osvětlení. Zařízení tak nejspíš pozná, jaká je denní doba a upraví podle toho nastavení displeje. Nová generace bude také vybavena třemi mikrofony, což je zlepšení oproti dvou mikrofonům u první generace. Hlavní reproduktor nabídne o 50% silnější basy než předchozí generace.

Google Home
Google Home

Úplně nové jsou senzory pro snímání okolní teploty a radar Soli. Nest Hub 2 tak bude zvládat vykonávat úkoly v závislosti na okolní teplotě. Radar Soli zase zvládne sledovat a zaznamenávat kvalitu vašeho spánku. Samozřejmě za předpokladu, že ho umístíte dostatečně blízko ve vaší ložnici. Díky radaru Soli bude také možné zrušit vyzvánění budíku pouhým máchnutím ruky. Je také možné, že budoucí aktualizace umožní zařízení ovládat i bez použití příkazu „Ok, Google“, jelikož pozná vaši blízkou přítomnost. Protože Google míří s Nest Hubem 2 do našich ložnic, tak na zařízení neumístil kameru. Google Nest Hub 2 bude dostupný v barvách Chalk, Charcoal, Mist a Sand.

How Sleep Sensing Works on the second-gen Nest Hub from Google

How Sleep Sensing Works on the second-gen Nest Hub from Google

Na představení nové generace Google Nest Hub 2 je pak velmi zajímavá cena. Zařízení jde na trh za 99 USD. Jedná se o výrazně nižší cenu než při uvedení první generace, která přišla na trh za 150 USD. I s přirážkou českých dovozců by se tak Google Nest Hub 2 mohl vejít cenou pod 3000Kč. Pro objednání přímo z Google Store si můžete přečíst náš návod.

Jak byste využili nový Google Nest Hub 2?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)