TOPlist

Tohle jsou nejlepší Google Launcher alternativy

Google launcher alternativy nahled

Jedna z největších výhod Androidu oproti konkurenci, je velká možnost přizpůsobeni vzhledu. Nejjednodušší způsob, jak si změnit vzhled systému, je určitě pomocí launcherů. Jeden z nejoblíbenějších je určitě Google Launcher, ten ale již zanedlouho nepůjde stáhnout z Google Play. Pokud ho používáte, stále by měl fungovat, nicméně pokud se budete chtít poohlédnout po něčem jiném, připravili jsme pro vás tyto Google Launcher alternativy.

Google Launcher alternativy

Action Launcher 3

Tento launcher byl v posledních letech trochu v ústraní za mnohem známějším Nova launcherem. Nicméně díky rychlým a velkým aktualizacím se stává známější a známější. Nenabízí sice tolik možností nastavení, ale vše důležité nastavit jde. Oproti jiným launcherům nabízí speciální seznam aplikací a podporu tzv. Quick Page. Jako jeden z prvních větších launcherů nabídl možnost změnit vzhled, aby vypadal jako Pixel Launcher.

Velmi rychle jdou také upravit barvy díky funkci Quick Theme, kdy se automaticky upraví podle použitého wallpaperu. Mínusem by mohl být na některých starších telefonech pomalejší chod při některých činnostech. Action Launcher 3 se dá stáhnout jak ve free verzi, tak i podpořit vývojáře a dostat za to odměnou nové funkce.

Action Launcher: Pixel Edition
Action Launcher: Pixel Edition

Nova Launcher

Když se hledají Google Launcher alternativy, tak v seznamu nemůže chybět ani Nova Launcher. Jedná se o nejoblíbenější launcher na Androidu, a to zaslouženě. Nastavit se v něm dá téměř cokoliv. Kvalita se stále zvyšuje, nedávno přišla i podpora vzhledu jako Pixel Launcher. Plusem je například podpora nočního režimu, gesta, počítadlo nepřečtených zpráv atd. Dále mezi plusové body patří jeho rychlost, která se vyrovná Google Launcheru.

V poslední době se vývojáři pustili opět do pravidelných aktualizací pro tento launcher. Pokud hledáte něco, co si budete moc nastavit podle sebe, určitě vyzkoušejte Novu. Dá se stáhnout zdarma z Google Play. Nabízí ale také plnou verzi, kterou rozhodně doporučujeme. Z Nova launcheru pak dostanete mnohem více.

Nova Launcher
Nova Launcher

ADW Launcher 2

ADW Launcher patřil mezi nejstarší launchery. Minulý rok v létě prošel kompletní změnou a aktualizací. Vévodí mu nyní Material design. Dále nabízí mnoho možností nastavení, výběr unikátních widgetů a také možnost vytvořit si vlastní widgety. Nabízí také změnit vzhled, který se podobná Pixel Launcheru.

Mezi jedny z posledních novinek patří třeba nové barevné téma Dynamic UI, podpora zkratek z Androidu 7.1. Stejně jako předchozí Google Launcher alternativy, i ADW se dá zdarma stáhnout z Google Play, ale existuje placená verze, která nabízí více funkcí.

ADW Launcher 2
ADW Launcher 2

Evie Launcher

Měli jsme tady jeden z nejstarších lancherů. Naopak mezi jedny z nejmladších launcherů by se dal zařadit Evie Launcher. Nabízí čistý vzhled, který se velmi podobá čistému Androidu. Podporuje rychlé gesto táhnutí směrem dolů, čímž se otevře speciální funkce hledání, pomocí které se dají najít rychle všemožné informace. Opět nabízí možnost změnit vzhled, aby vypadal jako Pixel Launcher.

Plusem je určitě to, že tento launcher je zdarma. Nemusíte tedy platit za nové funkce, jako je to u jiných launcherů. Určitě i tento krok pomohl aplikaci tomu, jak se rozšířila.

Evie Launcher
Evie Launcher

Pixel Launcher

Na úplný konec jsme si připravili Pixel Launcher, o kterém jsme se již několikrát zmiňovali. Tento Launcher sice už od konce října nalezneme v Google Play, dostupný je ale oficiálně pouze pro telefony Google Pixel. Použít se musí odkaz z externích zdrojů jako je například APK Mirror.

Bohužel mínusem by mohlo být, že na telefonech, které nejsou Pixel, launcher nefunguje na 100%. Jeden z největších přínosů tohoto launcheru je podpora Google Assistant, což ale pochopitelně podporují pouze Pixel telefony. Pokud nemáte telefon s Androidem 7.1, tak vám nebudou fungovat ani zkratky. Jinak se jedná v podstatě o Google Launcher, který byl v mnohém vylepšen. Spekulace hovoří o tom, že jakmile se rozšíří Assistant pro jiné telefony, uvolní se oficiálně i tento launcher.

Pixel Launcher
Pixel Launcher

Plánujete používat jiné Google Launcher alternativy, nebo zůstáváte u základního?

Zdroje: androidauthority.com, 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)