TOPlist

Aplikace Google Launcher bude za měsíc odstraněna z Play obchodu. Proč?

Google Launcher

Google má momentálně v obchodu dva launchery. Aplikace Google Launcher je ta starší, pak tu máme ještě Pixel Launcher. Právě ten starší ale bude již brzy odstraněn z Google Play, jak společnost oznámila firma svým partnerům.

Aplikace Google Launcher zmizí do konce března

Hlavní důvod je to, že vyhledávací služby pro Google Now, které byly nějaký čas v testování, se nyní dostaly do finální verze. I tak by se ale občas měla objevit aktualizace. To znamená, že výrobci telefonů můžou vzít karty Google Now a přilepit jej ke svému launcheru, podobně jako to například před časem udělalo Sony.

Díky tomu, že Google Now se dá integrovat do jiných launcherů, tak podle Googlu není důvod nechávat launcher v obchodu. Google Launcher byl spuštěn oficiálně v únoru roku 2014, takže odstranění přichází zhruba po třech letech. Google má ještě Pixel Launcher, který z něj vychází, není ale jasné, jestli se uvolní pro jiné telefony, nebo bude stále oficiálně dostupný pouze pro Pixel telefony.

Google Now Launcher
Google Now Launcher

Co si myslíte o tomto kroku? Používáte Google Launcher?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)